4 راه ساده برای برگرداندن امنیت شما در دنیای آنلاین

time

5دقیقه-17 می 2019

main-image

حتما شما هم در مورد درز کردن اطلاعات کاربران شرکت ها و سایت های بزرگ چیز هایی شنیده اید . این تخلفات بزرگ که باعث از بین رفتن فضای خصوصی کاربران می شود که مردم و صاحبان شرکت های بزرگ این را نمی خواهند، بلکه خواستار قانونمند شدن این فضا هستند تا از حریم خصوصی خود دفاع کنند.

اما نباید منتظر این قانون ها باشید و خودتان باید دست به کار شوید و از رسوایی پیشگیری کنید . شما لازم نیست که برای این کار مراحل پیچیده ای را طی کنید و متخصص باشید . شما می توانید بالا بردن امنیت خود را از روش های زیر شروع کنید:

1-به جای مرورگر کروم از مرورگرBrave استفاده کنید

brave

اگر شما هم از جمله افرادی هستید که از مرورگر کروم استفاده می کنید به شما حق میدهم، چون مزایای زیادی دارد و تقریبا با همه وبسایت ها سازگار است و قابلیت هایی برای سفارشی سازی دارد .

ولی در نظر داشته باشید که برای تکمیل اطلاعات گوگل این مرورگر نتیجه جستوجو و کار های شما در وبسایت ها را برای گوگل ارسال میکند.

اما استفاده از مرورگر Brave اینگونه نیست و در بالا بردن سطح امنیت به شما کمک میکند.

2-به جای فیسبوک مسنجر و واتس اپ از signal استفاده کنید

signal

فیسبوک و واتس اپ از محبوبترین پیامرسان های جهان هستند که هردوی آن ها متعلق به فیسبوک هستند . که اطلاعات زیادی در مورد ما دارند. درست است که پیام های ما در این پیامرسان ها رمز گزاری شده است و شرکت فیسبوک نمی تواند آن ها را ببیند ، ولی فیسبوک به اطلاعات تماس شما دسترسی دارد تا کسانی را که شما میشناسید پیدا کند. با اینکه فیسبوک قول تغییر داده است ولی جدول زمانی برای آن تایین نکرده است. وشما هم میدانید یا شنیده اید که فیسبوک بنابر دلایلی اطلاعاتش گاهی اوقات به بیرون درز می کند!

پس شما باید به فکر تغییر پیامرستان باشید که مورد سو استفاده قرار نگیرید . پیامرسان پیشنهادی من به شما signal است که امنیت بسیار بالا تری نسبت به فیسبوک دارد.

3-به جای موتور جستوجوگر گوگل از duck duck go استفاده کنید

duck duck go

این موتور جستوجو تقریبا از الگوریتم های گوگل پیروی می کند و تقریبا نتایج یکسانی را نمایش میدهد . با این تفاوت که این موتور جستوجوگر نتیجه های جستوجوی شما را ذخیره یا حتی دنبال نمی کند.

4-از (1.1.1.1)dns استفاده کنید

در سال 2017 قانون isp که ارائه دهنده های اینترنت را از جمع آوری اطلاعات کاربران خود منع می کرد ، حذف شد . که این باعث می شود که شرکت های ارائه دهنده اینترنت به اطلاعات ما دسترسی داشته باشند و یا حتی آن ها را بفروشند . برای جلو گیری از این اتفاقات می توانید از dnsها استفاده کنید و باعث جلو گیری از به سرقت رفتن اطلاعات شما می شوند.

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

1

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی