چگونه خودرو های اتوماتیک آینده را در دست میگیرند؟

time

2دقیقه-۱۳۹۸/۰۲/۲۹

main-image

خودرو های اتوماتیک ران انقلابی در صنعت هستند.این خودرو ها می توانند مشکل را برای افرادی که رانندگی بلد نیستند را حل کند.ومشکل افزایش خودرو های خصوصی و حمل و نقل عمومی را حل می کنند.

اما این فناوری هم مشکلاتی را دارد! برای درست عمل کردن این ماشین ها باید تمام مسیر هایی که در آن حرکت می کند کاملا نقشه برداری شده باشد.اگر شما هم به این موضوع دقت کنید میبینید که این امر بسیار زمان بر است یا شاید غیر ممکن! و برای حل آن محققان در حال تلاش اند که این مشکل را حل کنند.

وسایل نقلیه مستقل محدودیت های خود را دارند:

این ماشین ها برای رانندگی به نقشه های سه بعدی احتیاج دارند.این نقشه ها چیزی فراتر از نقشه های دو بعدی انسان هستند!چون این ماشین ها نمی توانند مثل انسان فکر کنند و طبق شرایط پیشرو عکس العمل نشان دهند.برای این ماشین ها تشخیص موانع و مکان های عمومی مانند:چراغ قرمز،خط عابر پیاده،بیمارستان ها و… غیر ممکن است و این اطلاعات باید توسط نقشه های سه بعدی به آن ها داده شود.

مشکلی که پس از دادن نقشه به ماشین ها وجود دارد این است که، اگر در مسیر حرکت آن ها تغییری ایجاد شود و در نقشه نباشد آن ها نمی توانند تشخیص دهند پس با مشکل مواجه می شوند.

به دلیل مشکلات بالا استفاده از این ماشین ها در مسیر های بدون آسفالت و بینشهری و روستایی غیر ممکن است.

آیا استفاده از این تکنولوژی غیر ممکن است؟

همیشه برای حل مشکلات راه هایی وجود دارد!دانشمندان توانسته اند برای این مشکل راهکاری ارائه دهند.وبا استفاده از هوش مصنوعی و علوم کامپیوتر نقشه های سه بعدی جدیدی را به نامmap lite توسعه دهند.

در این تکنولوژی خودرو های اتوماتیک با استفاده از داده های gps و سنسور هایی را که درون خود دارند می توانند قبل از شروع به حرکت خود نقشه سه بعدی را خودشان ترسیم کنند! نقشه های ترسیم شده توسط ماشین ها تا صد متر جلو تر از آن ها را مشخص می کنند و بعد از پایان مسیر نقشه جدیدی را ایجاد میکنند.

اما باز همک این اتومبیل ها قادر به صفر درون مناطق کوهستانی و تشخیص ارتفاع نیستند ، و محققان در تلاش اند که راه کار هایی ارائه دهند که این ماشین ها در انواع شرایط آب و هوایی و کوهستانی به خوبی عمل کنند.

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی