اپل به انحصار برای جلب توجه کاربران آیفون خود نیاز ندارد.

time

2دقیقه-۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸

main-image

چندی پیش شرکت pepper توانست با دریافت رای 4 از 5 از شرکت اپل به دلیل بالا بردن قیمت برنامه ها و عدم پرداخت 30% پول شکایت کند، حتی اگر “صاحبان آیفون می‌خواهند که برنامه‌ها را در جای دیگری بخرند یا کم‌تر پرداخت کنند”.

اپل استدلال می کند که پلتفورم بسته ios برای حفاظت کاربران از کاربران و نرم افزار های مخرب است.همچنین گفته است که اگر کاربران از این وضعیت شکایت دارن و از آن راضی نیستند می توانند پلتفورم خود را به اندروید یا چیز های دیگر تغییر دهند،ولی برای اینگونه کاربران یک مشکل وجود دارد و آن این است : سرویس اختصاصی پیام کوتاه اپل.

imessage چیست؟

imessage سرویس پیامرسان اختصاصی اپل است.اگر شما یک دستگاه اپل دارید و به یک فرد دیگر که دیستگاه اپل دارد ارتباط برقرار کنید توسط این سرویس انجام میشود.اما اگر با کاربر دیگر که دارای یک دستگاه اندروید است ارتباط برقرار کنید توسط sms انجام میشود.

البته ممکن است که احساس شود که مشکلی وجود ندارد،ولی اپل یک سری قابلیت های اضافه را بر روی smsفراهم می کند که این باعث سخت شدن ترک این پلتفورم میشود.

دکتر کوان استاد اطلاعات, مطالعات رسانه‌ای و جامعه‌شناسی در دانشگاه غربی اونتاریو دریافت که تغییر از آیفون به android با عواقب ناخواسته زیادی همراه است. او گفت: من در خارج از کشورم زندگی می کردم و با گوشی اندروید نمی توانستم با خانواده خود که اپل داشتند ارتباط برقرار کنم. به همین دلیل مهاجرت از ios کار سختی بود.

اگر می خواهید از این سرویس و اپل رها شوید ابتدا باید شماره موبایل را از حساب کاربری خود پاک کنید.اگر نسخه گوشی شما قدیمی تر است باد از تنظیمات گزینهimessageدرا غیر فعال کنید.اگر هم دیگر گوشی آیفون ندارید می توانید از ابزار های آنلاین استفاده کنید.

اگر این فرایند را انجام ندهید اپل تشخیص میدهد که هر پیغامی که از گوشی اپلی به این شماره ارسال شد توسط imessage فرستاده شود و اگر موفقیت آمیز نبود آن را برای دیگر دستگاه های اپل می فرستد.ویا ممکن است که حتی این پیام ها را هرگز به دست نیاورید. واین باعث می شود که مجور به نگه داشتن آیفون خود شوید.

اما شرکت گوگل در اندروید از sms و mms اصلی استفاده میکند،ولیاین شرکت در حال توسط نرم افزاری به نام گپ در این حوضه است که قابلیت های جدیدی را بدون انحصار به سیستم ارتباطی کاربران اندروید اضافه کند.

اپل با استفاده از فشار اجتماعی در بین کاربران اپل یک نوع وابستگی بین کاربر و آیفون ایجاد میکند و کاربر به راحتی نمی تواند پلتفورم خود را تغییر دهد.و دادگاه ها و دیوان عالی هیچ کاری در این مورد انجام نمیدهند .

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی