از vpn در خانه استفاده نکنید.

time

3دقیقه-18 می 2019

main-image

مطمئنا شما هم برای محافظت از ترافیک اینترنت خود بر روی روترتان رمز قرار داده اید. که این ساده ترین راه برای این کار است. این کار باعث می شود که حتی اگر یک هکر هم در بیرون خانه شما باشد مشکلی برای شما ایجاد نکند،مگر اینکه رمز wi-fi شما را حدث بزند.

یک استدلال برای اینکه در خانه هم از vpn استفاده کنیم این است که به سرویس دهنده خود اطمینان ندارید.چون بعد از سال 2017 قانون منع فروش و دسترسی سرویس دهندگان به اطلاعات کاربر لغو شد و سرویس دهندگان اینترنت می توانند حتی این اطلاعات را بفروش برسانند.(4 راه حل برای بالا بردن امنیت شما در فضای مجازی)

در واقع شما نمی توانید با vpn از اطلاعات خود در برابر سرویس دهندگان اینترنت استفاده کنید. چون vpn اطلاعات را برای آن می فرستد!

توجه داشته باشید که ازvpnهای شرکتی و مطمئن به جای رایگان استفاده کنید چون vpnهای رایگان اغلب اطلاعات کاربران خود را می فروشند.و به دلیل کاربران زیاد سرعت بسیار پایین تری دارند و باعث کاهش سرعت اینترنت شما میشوند.

پس چه باید کرد؟

شما برای حفاظت از اطلاعات خود دو را پیش رو دارید:

-از dnsهای عمومی استفاده کنید: شما با یک سرچ کوچک در گوگل می توانید روش استفاده از آن ها را یاد بگیرید.

-از سایت هایی که sslدارند استفاده کنید(یعنی اول آدرس آن ها httpsباشد):این سایت ها از یک استاندارد به خصوص پیروی می کنند که اطلاعات شما را رمز گزاری کرده و بین سرور سایت جابه جا می کنند،در نتیجه اطلاعات شما حفظ میشود.

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی