5نوع مختلف سیستم های امنیتی برای استفاده های تجاری

time

3دقیقه-21 می 2019

main-image

با افزایش تکنولوژی ، سیستم های امنیتی در طول سال‌ها تکامل‌یافته اند . آن‌ها نه تنها زمانی به ما هشدار می‌دهند که یک مزاحمت یا آتش‌سوزی وجود دارد ، بلکه مانند شاهدان در دستگیری مجرمان عمل می‌کند .

تخمین زده شده است که سرمایه در گردش این حوضه تا سال به 50 میلیون دلار برسد!در این مطلب ما چند نوع سیستم امنیتی معرفی میکنیم.

نظارت کننده ویدیویی

دوربین های مداربسته که در انواع مختلف جز این گروه هستند.با استفاده از ضبط تصاویر و ذخیره آن ها در حافظه ها ، کار حفاظت را انجام می دهند که امروزه بسیار کاربرد دارند،و در هر جایی می توانند استفاده شوند.

جالب است بدانید که حدود 60% از مجرمان توسط دوربین ها رصد میشوند!

سیستم PA

این روش ممکن است که قدیمی باشد ولی امروزه نیز کاربرد دارد،سیستم نظارت با صدا که امروزه در مدرسه ها و دانشگاه ها به وسیله بلنگو انجام میشود.و در بعضی از مکان ها با استفاده از میکروفن برای ضبط صدا استفاده میشود.

با ادقام این سیستم با سیستم نظارت ویدیویی می توان یک سیستم امنیتی خوب درست کرد.

سیستم های هشدار بی سیم

این سیستم مانند اتصال تلفن به wifi است، که از راه دور عمل می کند و میتوان از آن برای هشدار دادن یا اطلاع رسانی استفاده کرد.ولی اگر کنترل آن ها در دستمان نباشد از کار می افتند؟خیر این سیستم امنیتی با استفاده از سنسور ها و دیگر قابلیت هایش به عوامل خطرناک واکنش میدهد.

سیستم شناسایی

این نوع سیستم با استفاده از الگوریتم ها و کدهای تایید هویت عمل میکند و در دانشگاه ها محل کار و …. کاربرد دارد.

این نوع سیستم فقط در مورد تعداد محدود از پیش تایین شده واکنش میدهد.ودارای یک سیستم مدیریت برای تغییر یا تایین این افراد است.

هشدار دهنده دود

این حسگر ها قبل از اینکه شما بوی دود سیگار را هم حس کنید واکنش میدهد!سالانه تعداد زیادی آتش سوزی اتفاق می افتد که باعث ضرر های زیادی میشود.

با استفاده از این سیستم امنیتی می توان این آسیب ها را به حداقل رساند.چون با واکنش دادن این سیستم راه های آب باز شده و سریع تر آتش سوزی خاموش می شود.

انتخاب انواع سیستم های امنیتی

اگر یک کسب‌وکار را اداره می‌کنید ، باید با انواع سیستم امنیتی که امنیت کسب‌وکار شما را تضمین می‌کند ، آشنا شوید . قبل از خرید یک سیستم امنیتی ، باید یک ارزیابی برای فضا داشته باشید .

به اماکنی که نیاز به توجه بیشتری دارند دقت کنید و با توجه به آن ها سیستم مناسب را انتخاب کنید.

بیشتر بخوانید: 4 راه ساده برای برگرداندن امنیت شما در دنیای آنلاین

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی