لپتاپ های Alienware انفجاری بزرگ در دنیای گیمینگ

time

3 دقیقه-31 می 2019

main-image

محصولات گیمینگ این شرکت اکثرا طراحی جالبی برای گیمر ها ندارند و به ظاهر آن ها نمی خورد که گیمینگ باشند. ولی اینبار متفاوت است این شرکت در نسخه های جدید خود یعنی 15m و 17m تصمیم گرفته این رویه را عوض کند. در نگاه اول این دو لپتاپ گیمینگ تفاوت زیادی ندارند، من که اینگونه فکر میکنم!

ولی آن چیزی که این لپتاپ های گیمینگ کم دارند یک صفحه نمایشگر قدرتمند است ، این لپتاپ ها دارای صفحه نمایش با فرکانس 60Hz هستند. ولی سیستم قدرت مند این لپتاپ نمایشگر های 1080p با فرکانس 240Hz و نمایشگر 4k OLED با فرکانس 60HZ را نیز پشتیبانی می کند.

این لپتاپ گیمینگ نسبت به لپتاپ های Razer به اندازه 1.5 میلی متر و نسبت به دستگاه های hp به اندازه 0.5 میلی متر ضخیم ترند.

این مانیتور ها از G-Sync پشتیبانی نمیکنند و توسط شرکت Dell ساخته شده اند البته این مانیتور ها تاثیر منفی بر روی عمر باتری دارند، پس به نظر من بهتر است که پشتیبانی نمی کنند.

لپ تاپ گیمینگ

و اما کارت گرافیک های به کار رفته در این محصولات Nvidia GTX 1660 TI و RTX 2080 است که این شرکت گفته است : این گرافیک ها بهینه ساخته شده اند و مصرف باتری آن ها به کمتر است و عمر باتری با این گرافیک ها افزایش میابد.

سی پی یو به کار رفته در این لپتاپ i9-9980HK است که قابلیت اورکلاک را نیز دارد یعنی می توانید از نهایت قدرت آن استفاده کنید.

سایز صفحهع نمایشگر این لپتاب ها به ترتیب 15.6 اینچ و 17.3 اینچ است. این صفحه نمایش ها با کیفیت 1080p عرضه شده اند.این نمایشگر ها از تکنولوژی نور آبی کم استفاده می کنند.

تکنولوژی نور آبی کم چیست؟

لپ تاپ گیمینگ

گفته شده است که نور آبی در صفحات نمایش باعث می شود که ما نخوابیم و با خیره شدن به صفحه مانیتور خواب از سر ما بپرد. در این لپتاپ گیمینگ با استفاده از کاهش نور آبی در صفحه نمایش باعث جلوگیری از این موضوع می شود.البته این تکنولوژی با عث افت کیفیت صفحه نمایش نمی شود!

باید به این نکته هم دقت داشته باشید که اگر نور آبی کاملا حذف شود باعث می شود که تصاویر مقداری زرد رنگ شوند. حتما شما هم با استفاده از نرم افزار های موبایل نور آبی را حذف کرده اید .

پس نمی توان نور آبی را به کل از صفحه نمایش ها حذف کرد.

می توانید مطلب بعدی را مطالعه کنید:Asus’ZenBook Pro Duo بهترین لپ تاپ دو صفحه ایی برای طراحان.

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی