هوآوی می خواهد سیستم عامل موبایل های خود را تغییر دهد

time

2 دقیقه-۲۶ خرداد ۱۳۹۸

main-image

در پی تحریم های آمریکا و برخی از شرکت ها هوآوی وضعیت بدی در بازار موبایل های هوشمند پیدا کرده است، یکی از این شرکت ها که نقش اصلی را در این تغییر ایفا میکند گوگل است.از این رو هوآوی به فکر توسعه سیستم عامل برای هوآوی افتاد.

همانطور که میدانید مسئول توسعه اندروید و صاحب اندروید گوگل است و در پی این تحریم ها محدودیت هایی را برای هوآوی اعمال کرده که باعث می شود این شرکت با مشکل زیاد روبه رو شود.

این محدودیت ها باعث شده که گوشی های هوآوی نتوانند از سریس های گوگل استفاده کنند ، در نتیجه باید به فکر راه های دیگر برای نصب کردن نرم افزار بر روی محصولات خود باشد.

یکی از این راه ها که مد نظر هوآوی است ، استفاده از سیستم عامل جدید است که شایعاتی در این مورد وجود دارد که می گویند در ماه اکتبر رونمایی می شود. نام این سیستم عامل Sailfish OS است که این سیستم عامل نیز مانند اندروید از هسته لینوکس استفاده می کند.

البته Sailfish OS به صورت خالص و دست نخورده نیست و تغییراتی در آن ایجاد می شود و با نامی دیگر عرضه می شود ، گفته شده است که شرکت هایی از کشور روسیه نیز در ساخت این سیستم عامل با روسیه همکاری میکنند.

ولی این ها در بیانیه های رسمی گفته نشده اند و ممکن است شایعه باشند. ولی در اینکه هوآوی سیستم عاملی جدید را توسعه میدهد شکی نیست و این سیستم عامل باید قابلیت نصب نرم افزار های اندروید را نیز داشته باشد چون همه کاربران به این نرم افزار ها نیاز دارند.

البته باید گفت خبر ها هاکی از آن است که این سیستم عامل حدود 60 درصد از سیستم عامل اندروید سریع تر است.

مطلب پیشنهادی به شما:ادامه تحریم آمریکا 5% فروش هوآوی را کاهش داد.

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی