ایالات‌متحده از کره‌جنوبی خواست تا محصولات هواوی را با استناد به خطرات امنیتی رد کند

time

1دقیقه-23 می 2019

main-image

یک روزنامه کره‌جنوبی روز پنج شنبه گزارش داد که دولت آمریکا در حال لابی کردن کره‌جنوبی برای استفاده از محصولات شرکت فن‌آوری هوآوی است. یک روزنامه کره‌جنوبی در روز پنج شنبه گزارش داد که در میان فشار بیشتر واشنگتن برای به دست آوردن متحدانش برای رد کالاهای شرکت فن‌آوری چین است.

در یک رویداد , یک مقام وزارت امور خارجه ایالات‌متحده در نشست اخیر خود با همتای کره‌جنوبی خود گفت که شرکت ” LG uplus ” که از تجهیزات هواوی استفاده می‌کند نباید اجازه دسترسی در نواحی حساس کره‌جنوبی را بدهد . ” این مقام افزود هواوی باید در نهایت از این کشور خارج شود .

واشنگتن هم پیمانان خود را تحت فشار قرار داده‌است تا از تجهیزاتی که توسط هواوی به خاطر نگرانی در در مورد جاسوسی این شرکت استفاده نشود – یک نگرانی که هواوی می‌گوید بی‌اساس است .

کمپین ضد هواوی، هفته گذشته تشدید شد ، زمانی که دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا یک دستور اجرایی را امضا کرد که به طور موثر استفاده از تجهیزات هواوی در شبکه‌های مخابراتی آمریکا در زمینه‌های امنیت ملی را ممنوع کرد . به علاوه ، اداره بازرگانی محدودیت‌هایی را در مورد خرید این شرکت از فن‌آوری ایالات‌متحده مطرح کرد .

در حالی که کره‌جنوبی متحد آمریکا است ، چین بزرگ‌ترین بازار صادرات آن است . براساس داده‌های دولت کره‌جنوبی ، چین تقریبا یک چهارم از کل صادرات کره جنوبی را در چهار ماه اول سال جاری انجام داده‌است .

Chosun Ilbo گزارش داد که دولت آمریکا بارها و بارها پیامی را به وزارت امور خارجه کره جنوبی از طریق کانال های مختلف دیپلماتیک فرستاده است که با استفاده از محصولات هوآوی می تواند به مشکلات امنیتی منجر شود.(به نقل از یک منبع دیپلماتیک نامعلوم در سئول) .

چه اتفاقی برای هواوی در کره جنوبی می افتد؟

سفارت آمریکا در سئول بلافاصله برای درخواست خود جواب نگرفت. وزیر امور خارجه کره‌جنوبی اظهار نظر فوری نکرد .


یک مقام LG Uplus روز پنجشنبه به رویترز گفت : ” LG Uplus هیچ گونه اظهارات یا درخواستی از طرف وزارت امور خارجه کره‌جنوبی یا ایالات‌متحده در مورد استفاده ما از تجهیزات هواوی دریافت نکرده است .”

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی