ربات ها به دنبال گرفتن شغل شما نیستند!

time

3 دقیقه-۱۳۹۸/۰۳/۱۱

main-image

گوش کنید: ربات ها نمی توانند به دنبال شغل بگردند و یا متناسب با محیط خود تصمیم بگیرند،تمام تصمیمان ربات ها بستگی به نوع ساخت و برنامه ریخته شده بر روی آن دارد. در خیلی از مواقع مدیریت تصمیم می گیرد از ربات ها در بخش های مختلف استفاده کند. یکی از این دلایل اشتباهات انسانی است که ربات اشتباه نمیکند .

اشتباهاتی که توسط انسان رخ می دهند قابل رفع هستند ، مثلا بعضی از افراد به دلیل نداشتن استراحت کافی اشتباه می کنند یا برخی اصلا به شغل خود اهمیت نمی دهند ، و از کار خود لذت نمیبرند. اینگونه افراد باید به فکر تغییر شغل خود باشند چون این شغل تا آخر عمر با شماست.

چند نمونه از اخبار جدید که درباره ربات هایی که شغل شما را میگیرند:

“ربات های هوشمند به زودی شغل شما را میگیرند” CNN

“ربات ها در حال آمدن به سر کار هستند” WSJ

“بله ربات ها می آیند: شغل ها در زمان انسان ها و ماشین ها” WIRED

اگر شما هم جست و جو کنید این فهرست بلند بالا تمامی ندارد. بله این سایت ها می خواهند یک چیز رابه ما بگویند و آن هم این است که نمی توانیم شغل های خود را در مقابل این سیستم جدید و ربات ها حفاظت کنیم.اما آیا این درست است؟

مشکل این ربات ها این است که خودشان تصمیم نمی گیرند . و توسط مدیریت انتخاب میشوندو با استفاده از برنامه و هوش سازنده هایشان تصمیم می گیرند .اما آیا این ربات ها در شرایط مشکل هم می توانند تصمیم بگیرند؟ معلوم است که خیر.

ربات

یکی دیگر از مهم ترین دلایل انتخاب ربات ها کم کردن هزینه های نیروی انسانی است . که این مدیران را بیشتر وسوسه میکند تا پول بیشتری به جیب بزنند!

شما در این موضوع حق انتخاب ندارید ، مدیران در این شرایط هم حق دارند.چون ربات ها هزینه کم تر و هم در بیشتر مواقع کار را با زمان بندی و بهتر انجام می دهند.

این سیستم اتوماسیون باعث از بین رفت خیلی از شغل ها خواهد شد. اما آیا این باعث پیشترفت می شود یا نه ؟ آیا شغل هایی در کنار این اتوماسیون جایگزین پیدا می کنند؟این باعث می شود بسیاری از افراد بیکار شوند، آیا دوباره این افراد شغل پیدا می کنند؟

قطعا نمی توان گفت این پایان کار است، مثلا در هنگام انقلاب صنعتی اروپا بسیاری از شغل ها از بین رفت ولی آیا مردم بیکار ماندن؟جواب این سوال خیر است، درست است که در حال حاضر نمی توان پیش بینی کرد ولی انسان همیشه راه حلی برای مشکلات خود پیدا می کند.

اما بدانید که ماشین ها نمی خواهند که شغل شما را بگیرند ، این تنها تصمیم مدیران است که این موضوع را تایین میکند.

می توانید مطلب بعدی را مطالعه کنید:لپتاپ های Alienware انفجاری بزرگ در دنیای گیمینگ.

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی