عضویت/ورود

انرژی خورشیدی بهترین نوع انرژی برای خانه شما

اطلاعات

تکنولوژی

۱۳۹۸/۰۳/۰۱ - 6دقیقه

solar panel

آیا در عرض یک ساعت , خورشید به اندازه کافی انرژی تولید می‌کند تا کل دنیا را به مدت یک سال به روشن نگه دارد ؟

درست است . هر ساعت , زمین مقدار بسیار زیادی انرژی از خورشید دریافت می کند . یک ساعت از این انرژِی از مصرف سالانه انسان بیشتر است !

با اینکه ما می‌توانیم از نور خورشید به عنوان انرژی رایگان استفاده کنیم , هنوز به مقدار زیادی از سوخت‌های فسیلی متکی هستیم . در واقع , با افزایش ۱۸ درصدی میزان مصرف انرژی در جهان در سال ۲۰۱۸ , میزان مصرف از سوخت‌های فسیلی افزایش یافت .

این به آن معناست که زمان آن رسیده که بیشتر در مورد پنل‌های خورشیدی یاد بگیرید و مشخص کنید کدام نوع برای خانه شما بهتر است .

هرچه زودتر این کار را بکنید ، هرچه زودتر می‌توانید به صرفه‌جویی و حفظ طبیعت کمک کنید .

آیا آماده یادگیری بیشتر در مورد فن‌آوری پنل خورشیدی هستید ؟ پس بیایید به سمت درست شیرجه بزنیم !

بهترین دلایل برای سرمایه‌گذاری بر روی پنل‌های خورشیدی

برای درک اینکه مزایای پنل ‌های خورشیدی چقدر زیاد هستند , باید بدانیم که چه میزان هزینه صرف مصرف انرژی می‌شود .

به طور متوسط ، ۷ % از درآمد خانوار در آمریکا به تنهایی صرف مصرف انرژی می‌شود . با این حال ، برخی خانواده‌ها می‌توانند بیش از ۲۰ درصد از درآمد خود را صرف برق کنند . و در ایران این میزان حدود ۵% به بالا است.

اجازه دهید بگوییم مصرف انرژی خانواده شما در حد متوسط قرار دارد , که قبض برق ماهانه شما را به ۱۱۲ دلار می‌رساند . که سالی ۱۳۴۴ دلار است .و در تهران این مقدار به طور متوسط حدود ۲۵ هزار تومان است ، که سالانه برابر ۳۰۰ هزار تومان است.

علاوه بر این، خرید پنل خورشیدی می‌تواند ارزش منزل شما را افزایش دهد، که اگر تصمیم بگیرید آن را برای فروش قرار دهید ، می‌تواند عالی باشد . همراه با بهترین سیستم‌های دوربین‌های امنیتی بی‌سیم ، ممکن است بتوانید خانه خود را بیشتر به فروش برسانید .

برای بالا بردن استفاده از آن ، صفحات خورشیدی در طول سال‌ها بسیار مقرون‌به‌صرفه شده‌اند . در حقیقت ، از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ ، هزینه‌های برق پنل های خورشیدی ( PV ) به میزان ۷۳ درصد کاهش‌یافته است . متخصصان می‌گویند که این امر همچنان ادامه خواهد یافت ؛ چرا که فن‌آوری انرژی خورشیدی به بهبود خود ادامه می‌دهد .

اینها تنها برخی از مزایای استفاده از پانل‌های خورشیدی هستند , اما باید برای سرمایه‌گذاری در آن‌ها کافی باشند .

پنل خورشیدی ۱۰۱ : فهمیدن این که کدام نوع برای خانه شما بهترین است

سه نوع اصلی از صفحات خورشیدی وجود دارد که عبارتند از: فیلم نازک ، پلی کریستالی و مونوکریستالی . بیایید به مزایا و معایب هر نوع نگاه کنیم .

فیلم نازک

film-slim

مزیت اصلی پنل ‌های خورشیدی فیلم نازک، نازک و سبک بودن آن‌ها است . آن‌ها در حدود ۳۵۰ بار نازک‌تر از مونوکریستالی یا پلی کریستالی هستند . به جای وافرس ، آن‌ها از لایه‌های مواد فتولتاییک استفاده می‌کنند که در فلز یا شیشه قاب گرفته شده‌اند.
به طور کلی ، پنل ‌های خورشیدی نازک ، ارزان‌ترین گزینه شما هستند . با این حال این لاغری به این معنی است که برای تولید انرژی مناسب خانه شما به فضا و تعداد بیشتری نیاز دارند . به همین دلیل است که ساختمان‌های تجاری بیشتری ( با فضاهای بزرگ‌تر ) از آن‌ها بیشتر از خانه‌ها استفاده می‌کنند .
توجه داشته باشید که این نوع پنل خورشیدی اغلب بسیار کارآمد است . به همین دلیل است که شما به تعداد بیشتری از این پنل‌ها نیاز دارید ( بنابراین نیاز به فضای بزرگ‌تری است ) .

پلی کریستالی

policristal

پنل ‌های خورشیدی پلی کریستالی مانند نوع منوکریستالی از وافرس سیلیکونی برای ایجاد سلول‌های خورشیدی استفاده می‌کنند . تولید کنندگان آن‌ها را با سرهم کردن وافرس های مستطیل شکل به ردیف‌های و ستون‌ها منظم می‌سازند . سپس یک ورق شیشه‌ای در بالای سلول‌ها قرار میگیرد قبل از اینکه یک کادر تمام آن‌ها را به هم متصل کند .
بزرگ‌ترین تفاوت بین صفحات پلی کریستالی و مونو کریستالی ، ساخت سیلیکون آن‌ها است . ساخت سلول‌های خورشیدی تولیدی شامل ذوب شدن تکه‌های کریستال سیلیکون می‌شود . سپس مواد ذوب‌شده به یک قالب تبدیل می‌شوند و بعد از آن ، تولید کنندگان آن‌ها را به روی وافرس می‌برند .
جاذبه اصلی در صفحات پلی کریستالی این است که آن‌ها نسبت به مونو کریستالی ارزان‌تر هستند . همچنین آن‌ها اغلب کارآمدتر از صفحات نازک فیلم هستند و به فضای کمتری نیاز دارند . فرآیندهای ذوب آن را کم‌تر از مونو کریستالی زمان میبرد .

مونو کریستالی

monocristal

هر سلول خورشیدی مونوکریستالی یک برش از بلور سیلیکون خالص است . به همین دلیل ، آن‌ها موثرترین گزینه‌های پنل خورشیدی شما هستند . از آنجایی که آن‌ها از سیلیکون خالص ساخته شده‌اند ، به حداقل فضا برای تولید بیش‌ترین قدرت نیاز دارند .
با این حال ، این ویژگی‌های قدرتمندتر مونوکریستالی خورشیدی را گران‌تر می‌سازند . خبر خوب این است که آن‌ها با طولانی‌ترین مدت گارانتی که برخی از تولید کنندگان به ۲۵ سال عرضه می‌کنند ، عرضه میشوند !

انتخاب پنل خورشیدی مناسب برای نیازهای شما

برای به دست آوردن بهترین نتیجه هنگام سرمایه‌گذاری در صفحات خورشیدی ، موارد زیر را در نظر بگیرید .

جمع کردن بیشترین میزان پس انداز

اگر بیش‌ترین صرفه‌جویی را می‌خواهید ، صفحات خورشیدی مونوکریستالی را در نظر بگیرید . این به خصوص اگر فضای محدودی در خانه داشته باشید ، صادق است . شما پول بیشتری را خواهید پرداخت ، اما پس‌انداز بلند مدت (ندادن پول برق) ممکن است ارزش آن را داشته باشد .

مکان نصب

یک سیستم سقف مقاوم می‌تواند در برابر سنگینی پنل ‌های خورشیدی بلورین مقاومت کند . اگر شما پانل‌ها را روی ساختمان تجاری خود نصب کنید ، ممکن است فیلم نازک بهتر باشد . سقف‌های تجاری اغلب نمی‌توانند تحمل سنگینی صفحات کریستالی را داشته باشند .

بودجه شما

اگر اولویت اصلی شما این است که چیزی را که می‌توانید بدون صرف هزینه زیاد بخرید ، به دنبال صفحات پلی کریستالی بروید . شاید ضعیف تر از مونوکریستالی باشند ، اما ارزان‌تر هستند . آن‌ها یک جایگزین خوب برای صاحبان خانه هستند که فضای زیادی برای نصب پانل‌ها دارند .
برای یک لیست عمیق‌تر از آنچه که در صفحات خورشیدی به دنبال آن بگردید ، میتوانید لیست قیمت ها را در سایت های فروش مشاهده کنید.

Author: blackincubus

iam admin

کامنت های کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی

GeForce Now در راه است ، که قرار است Stadia Google را به چالش بکشد

اطلاعات

بازی,تکنولوژی

۱۳۹۸/۱۱/۱۶-5 دقیقه

GeForce Now در راه است ، که قرار است Stadia Google را به چالش بکشد

انتظار می رود بازی های مبتنی بر cloud یکی از مهمترین روندهای دهه جدید باشد. نه تنها پتانسیل ایجاد مقادیر زیادی درآمد را برای بسیاری از شرکتهای مختلف فراهم می کند ، بلکه درخواست برا خرید سخت افزار را در مکان های مختلف تحت تاثیر قرار می دهد. همه چیز ، از خدمات محاسبات مبتنی بر cloud ، گرفته تا ۵G و دیگر زیرساخت های شبکه بی سیم ، از اجزای دستگاه و معماری های فردی ، اکنون برای بهینه سازی خدمات بازی با کیفیت بالا و مبتنی بر cloud بهینه شده است.

اغلب اوقات مواردی را پیدا نمی کنید که مردم فقط برای تفریح انجام دهند تا از دیدگاه درآمد و فناوری بسیار تاثیر گذار باشند ، اما دقیقاً در مورد گزینه های زیادی که مردم برای انجام بازی ها از طریق اینترنت می خواهند این وجود دارد.

بازی به یک پدیده عظیم جهانی تبدیل شده است ، و علاقه به بازی در بین دستگاه های مختلف به طرز چشمگیری افزایش یافته است ، نکته ای که مطالعه من در سال ۲۰۱۹ در مورد بازی های چند دستگاهه به وفور آشکار شد. در نتیجه ، شرکت ها مشتاق هستند راه حل هایی را ایجاد کنند که بتواند علاقه زیادی به بازی به شکلی داشته باشد که به مصرف کنندگان انعطاف پذیری بیشتری (و عملکرد بهتر) نسبت به گذشته داشته باشد.

جای تعجب نیست که Nvidia ،سازنده تراشه گرافیکی ، چندین بار درگیر این تلاشها شده است ، اما هیچکدام به طور مستقیم به عنوان سرویس پخش بازی مانند GeForce Now ، که از امروز و به طور کلی در سراسر ایالات متحده و چندین کشور دیگر در دسترس است ،عملی نشده بودند.

ایده اصلی GeForce Now ، که چندین سال در یک دوره بتا خصوصی قار داشت، این است که به افراد امکان می دهد بازی های رایانه ای با کیفیت بالا و با فریم بالا را در بین دستگاه های مختلفی از جمله رایانه های شخصی ، مکینتاش ، تلفن های اندرویدی ، انویدیا بازی کنند. انتظار میرود که در آینده دستگاه های مبتنی بر کروم از آن پشتیبانی کنند.

نکته مهم این است که بازی ها روی مراکز داده اختصاصی Nvidia (یا چند شرکای منطقه ای) در سرورهای مبتنی بر cloud اجرا می شوند و از طریق پردازنده های پردازنده GeForce Now سطح بالا شرکت پشتیبانی می شوند. در نتیجه ، کیفیت تجربه بازی تقریباً چیزی است که شما انتظار دارید آن را در یکی از بهترین رایانه های شخصی بازی امروز قرار دهید. با این وجود ، می توانید به طور مداوم روی هر یک از انواع مختلف دستگاه ، حتی در دستگاه های قدیمی تر و بدون هیچ سخت افزار اختصاصی شتاب گرافیکی ، به این کیفیت دست پیدا کنید. بعلاوه ، شما این توانایی را دارید که یک بازی را در یک دستگاه شروع کنید و سپس جایی را که در دستگاه دیگری رها کرده اید ، انتخاب کنید ، امکاناتی که تحقیقات قبلی من نیز ذکر کرده است مشتاقانه توسط بسیاری از گیمرها جایزه می گیرد.

GeForce Now در راه است ، که قرار است Stadia Google را به چالش بکشد

از نظر فنی ، انویدیا توانایی خود را در مجازی سازی GPU ها در مراکز داده خود به کار گرفته و از انواع تکنیک های فشرده سازی و پروتکل های به اشتراک گذاری صفحه برای دستیابی از راه دور به رایانه های مبتنی بر ابر خود استفاده می کند. یک پیشرفت خوب که این شرکت با عرضه عمومی خود به سرویس GeForce Now آورده است ، توانایی پشتیبانی از فناوری ردیابی اشعه در زمان واقعی RTX (در بازی هایی که از آن استفاده می کنند) است. تاکنون ، این توانایی فقط در کارت های گرافیکی بالاترین سطح آنها ، مانند RTX 2080 یافت شده است ، بنابراین این باید آن را به مخاطبان بسیار وسیع تری برساند.

Nvidia نسبت به برخی دیگر از سرویس های بازی مبتنی بر ابر که اعلام شده است ، رویکرد جالب و متفاوت نسبت به بازی های موجود در سیستم عامل GeForce Now دارد. از آنجا که این نرم افزار بازی های رایانه ای را بر روی سخت افزار رایانه شخصی اجرا می کند ، به مشتریان این سرویس اجازه می دهد تا کتابخانه های موجود در بازی های رایانه شخصی خود را بازی کنند ، آنها فقط باید اثبات مالکیت عنوان را ارائه دهند و از طریق حساب GeForce خود به آن دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این ، صدها بازی رایگان برای بازی وجود دارد و مصرف کنندگان می توانند از حساب های موجود در فروشگاه بازی رایانه شخصی خود استفاده کنند. همچنین ، به دلیل اینکه همه در فضای ابری ذخیره و اجرا می شوند ، تکه های بازی و به روزرسانی های درایور به طور خودکار و بدون هیچ گونه مداخله ای از طرف کاربر مراقبت می شوند. به عبارت دیگر ، انویدیا در تلاش است تا روند استفاده از این سرویس را برای هر دو گیمر رایانهای شخصی و معمولی یکپارچه جلوه دهد.

GeForce Now در راه است ، که قرار است Stadia Google را به چالش بکشد

انویدیا برای GeForce Now یک اکانت تست قرار داده است که شما می توانید به مدت یک ساعت بصورت نامحدود هر یک از بازی های آن را تست کنید و اکانت دیگر آن که هزینه ایی در بر دارد ماهانه ۴.۹۹ دلار قیمت دارد و همچنین در آن قابلیت RTX فعال است!

از بعضی جهات می توانید استدلال کنید که GeForce Now کمی از پیشنهادات ریسک پذیر برای Nvidia است ، زیرا اگر مصرف کنندگان این سرویس را برای نیاز های خود کافی بدانند ، می توانند به خرید سخت افزار بازی اختصاصی کمتری بپردازند. بعلاوه ، با توجه به هزینه بالای ساخت و نگهداری مراکز داده لازم برای اجرای GeForce Now ، به ویژه در مقایسه با قیمت بسیار پایین آن ، به نظر می رسد سودآوری حداقل می تواند در ابتدا یک چالش باشد.

مطلب پیشنهادی:سرعتهای نظری ۶G می توانند تا ۱ ترابایت در ثانیه برسند.

Author: blackincubus

iam admin

کامنت های کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی

سرویس جدید گوگل بهترین عکس های شما را به صورت اتوماتیک انتخاب و چاپ میکند!

اخبار

تکنولوژی

۱۳۹۸/۱۱/۱۴-2 دقیقه

سرویس جدید گوگل بهترین عکس های شما را به صورت اتوماتیک انتخاب و چاپ میکند!

اگر همیشه می خواهید عکس های دیجیتالی مورد علاقه خود را چاپ کنید اما معمولاً فراموش می کنید ، سرویس جدید گوگل می تواند برای شما باشد. با پرداخت هزینه ماهانه ، این شرکت به طور خودکار بهترین ده عکس را که در طی ۳۰ روز گذشته گرفته اید انتخاب می کند و آنها را به صورت چاپی با ابعاد ۴ * ۶ اینچی ارسال می کند.

مشترکین می توانند با انتخاب عکس ها دسته بندی های مختلفی را کنند، که سه موضوع محبوب برای چاپ های ماهانه اکثر آن ها ،به این شرح است:آنها “تصاویر همراه با کودک یا حیوانات خانگی” و “مناظر طبیعی یا شهری” ، مانند عکس های بیرونی ، مناظر شهری و تصاویر مناظر را پوشش می دهد. و “کمی از همه چیز” ، دو دسته قبلی را به همراه سایر عکس ها ترکیب می کنند. کاربران همچنین می توانند قبل از چاپ تصاویر را ویرایش کنند.

۹to5Google گزارش می دهد که این سرویس بخشی از Google Photos است و ماهانه ۷.۹۹ دلار هزینه دارد. الگوریتم های Google بجای اینکه کاربران را مجبور به انتخاب عکس هایی کنند که می خواهند چاپ کنند ، آنها را به طور خودکار انتخاب می کند.

سرویس جدید گوگل بهترین عکس های شما را به  صورت اتوماتیک انتخاب و چاپ میکند!

گوگل می گوید که ارسال عکس ها توسط سرویس جدید در کارتن به همراه بسته های مقوایی انجام می شود که بسته بندی مناسبی برای محافظت از تصاویر است.

یکی از خدماتی که Google Photos ارائه می دهد ، سفارش چاپ مستقیم عکس از Walmart یا CVS است که هرکدام با ۰.۲۵ دلار شروع می شود. این ارزان تر از ۰.۷۹ دلار در هر چاپ است که توسط سرویس اشتراک هزینه می شود ، اما عدم انتخاب عکس ها و تحویل آنها به احتمال زیاد برای افراد زیادی جذاب خواهد بود.

این سرویس جدید گوگل فعلا در ایالات محده در حال آزمایش است و در صورت موفقیت در کشور های دیگر نیز گسترش میابد.

مطلب پیشنهادی:مهندس مایکروسافت عملکرد مدیریت چند برگه Edge را به Chromium اضافه می کند

Author: blackincubus

iam admin

کامنت های کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی