انرژی خورشیدی بهترین نوع انرژی برای خانه شما

time

6دقیقه-۱۳۹۸/۰۳/۰۱

main-image

آیا در عرض یک ساعت , خورشید به اندازه کافی انرژی تولید می‌کند تا کل دنیا را به مدت یک سال به روشن نگه دارد ؟

درست است . هر ساعت , زمین مقدار بسیار زیادی انرژی از خورشید دریافت می کند . یک ساعت از این انرژِی از مصرف سالانه انسان بیشتر است !

با اینکه ما می‌توانیم از نور خورشید به عنوان انرژی رایگان استفاده کنیم , هنوز به مقدار زیادی از سوخت‌های فسیلی متکی هستیم . در واقع , با افزایش ۱۸ درصدی میزان مصرف انرژی در جهان در سال ۲۰۱۸ , میزان مصرف از سوخت‌های فسیلی افزایش یافت .

این به آن معناست که زمان آن رسیده که بیشتر در مورد پنل‌های خورشیدی یاد بگیرید و مشخص کنید کدام نوع برای خانه شما بهتر است .

هرچه زودتر این کار را بکنید ، هرچه زودتر می‌توانید به صرفه‌جویی و حفظ طبیعت کمک کنید .

آیا آماده یادگیری بیشتر در مورد فن‌آوری پنل خورشیدی هستید ؟ پس بیایید به سمت درست شیرجه بزنیم !

بهترین دلایل برای سرمایه‌گذاری بر روی پنل‌های خورشیدی

برای درک اینکه مزایای پنل ‌های خورشیدی چقدر زیاد هستند , باید بدانیم که چه میزان هزینه صرف مصرف انرژی می‌شود .

به طور متوسط ، ۷ % از درآمد خانوار در آمریکا به تنهایی صرف مصرف انرژی می‌شود . با این حال ، برخی خانواده‌ها می‌توانند بیش از ۲۰ درصد از درآمد خود را صرف برق کنند . و در ایران این میزان حدود ۵% به بالا است.

اجازه دهید بگوییم مصرف انرژی خانواده شما در حد متوسط قرار دارد , که قبض برق ماهانه شما را به ۱۱۲ دلار می‌رساند . که سالی ۱۳۴۴ دلار است .و در تهران این مقدار به طور متوسط حدود ۲۵ هزار تومان است ، که سالانه برابر ۳۰۰ هزار تومان است.

علاوه بر این، خرید پنل خورشیدی می‌تواند ارزش منزل شما را افزایش دهد، که اگر تصمیم بگیرید آن را برای فروش قرار دهید ، می‌تواند عالی باشد . همراه با بهترین سیستم‌های دوربین‌های امنیتی بی‌سیم ، ممکن است بتوانید خانه خود را بیشتر به فروش برسانید .

برای بالا بردن استفاده از آن ، صفحات خورشیدی در طول سال‌ها بسیار مقرون‌به‌صرفه شده‌اند . در حقیقت ، از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۸ ، هزینه‌های برق پنل های خورشیدی ( PV ) به میزان ۷۳ درصد کاهش‌یافته است . متخصصان می‌گویند که این امر همچنان ادامه خواهد یافت ؛ چرا که فن‌آوری انرژی خورشیدی به بهبود خود ادامه می‌دهد .

اینها تنها برخی از مزایای استفاده از پانل‌های خورشیدی هستند , اما باید برای سرمایه‌گذاری در آن‌ها کافی باشند .

پنل خورشیدی ۱۰۱ : فهمیدن این که کدام نوع برای خانه شما بهترین است

سه نوع اصلی از صفحات خورشیدی وجود دارد که عبارتند از: فیلم نازک ، پلی کریستالی و مونوکریستالی . بیایید به مزایا و معایب هر نوع نگاه کنیم .

فیلم نازک

film-slim

مزیت اصلی پنل ‌های خورشیدی فیلم نازک، نازک و سبک بودن آن‌ها است . آن‌ها در حدود ۳۵۰ بار نازک‌تر از مونوکریستالی یا پلی کریستالی هستند . به جای وافرس ، آن‌ها از لایه‌های مواد فتولتاییک استفاده می‌کنند که در فلز یا شیشه قاب گرفته شده‌اند.
به طور کلی ، پنل ‌های خورشیدی نازک ، ارزان‌ترین گزینه شما هستند . با این حال این لاغری به این معنی است که برای تولید انرژی مناسب خانه شما به فضا و تعداد بیشتری نیاز دارند . به همین دلیل است که ساختمان‌های تجاری بیشتری ( با فضاهای بزرگ‌تر ) از آن‌ها بیشتر از خانه‌ها استفاده می‌کنند .
توجه داشته باشید که این نوع پنل خورشیدی اغلب بسیار کارآمد است . به همین دلیل است که شما به تعداد بیشتری از این پنل‌ها نیاز دارید ( بنابراین نیاز به فضای بزرگ‌تری است ) .

پلی کریستالی

policristal

پنل ‌های خورشیدی پلی کریستالی مانند نوع منوکریستالی از وافرس سیلیکونی برای ایجاد سلول‌های خورشیدی استفاده می‌کنند . تولید کنندگان آن‌ها را با سرهم کردن وافرس های مستطیل شکل به ردیف‌های و ستون‌ها منظم می‌سازند . سپس یک ورق شیشه‌ای در بالای سلول‌ها قرار میگیرد قبل از اینکه یک کادر تمام آن‌ها را به هم متصل کند .
بزرگ‌ترین تفاوت بین صفحات پلی کریستالی و مونو کریستالی ، ساخت سیلیکون آن‌ها است . ساخت سلول‌های خورشیدی تولیدی شامل ذوب شدن تکه‌های کریستال سیلیکون می‌شود . سپس مواد ذوب‌شده به یک قالب تبدیل می‌شوند و بعد از آن ، تولید کنندگان آن‌ها را به روی وافرس می‌برند .
جاذبه اصلی در صفحات پلی کریستالی این است که آن‌ها نسبت به مونو کریستالی ارزان‌تر هستند . همچنین آن‌ها اغلب کارآمدتر از صفحات نازک فیلم هستند و به فضای کمتری نیاز دارند . فرآیندهای ذوب آن را کم‌تر از مونو کریستالی زمان میبرد .

مونو کریستالی

monocristal

هر سلول خورشیدی مونوکریستالی یک برش از بلور سیلیکون خالص است . به همین دلیل ، آن‌ها موثرترین گزینه‌های پنل خورشیدی شما هستند . از آنجایی که آن‌ها از سیلیکون خالص ساخته شده‌اند ، به حداقل فضا برای تولید بیش‌ترین قدرت نیاز دارند .
با این حال ، این ویژگی‌های قدرتمندتر مونوکریستالی خورشیدی را گران‌تر می‌سازند . خبر خوب این است که آن‌ها با طولانی‌ترین مدت گارانتی که برخی از تولید کنندگان به ۲۵ سال عرضه می‌کنند ، عرضه میشوند !

انتخاب پنل خورشیدی مناسب برای نیازهای شما

برای به دست آوردن بهترین نتیجه هنگام سرمایه‌گذاری در صفحات خورشیدی ، موارد زیر را در نظر بگیرید .

جمع کردن بیشترین میزان پس انداز

اگر بیش‌ترین صرفه‌جویی را می‌خواهید ، صفحات خورشیدی مونوکریستالی را در نظر بگیرید . این به خصوص اگر فضای محدودی در خانه داشته باشید ، صادق است . شما پول بیشتری را خواهید پرداخت ، اما پس‌انداز بلند مدت (ندادن پول برق) ممکن است ارزش آن را داشته باشد .

مکان نصب

یک سیستم سقف مقاوم می‌تواند در برابر سنگینی پنل ‌های خورشیدی بلورین مقاومت کند . اگر شما پانل‌ها را روی ساختمان تجاری خود نصب کنید ، ممکن است فیلم نازک بهتر باشد . سقف‌های تجاری اغلب نمی‌توانند تحمل سنگینی صفحات کریستالی را داشته باشند .

بودجه شما

اگر اولویت اصلی شما این است که چیزی را که می‌توانید بدون صرف هزینه زیاد بخرید ، به دنبال صفحات پلی کریستالی بروید . شاید ضعیف تر از مونوکریستالی باشند ، اما ارزان‌تر هستند . آن‌ها یک جایگزین خوب برای صاحبان خانه هستند که فضای زیادی برای نصب پانل‌ها دارند .
برای یک لیست عمیق‌تر از آنچه که در صفحات خورشیدی به دنبال آن بگردید ، میتوانید لیست قیمت ها را در سایت های فروش مشاهده کنید.

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی