عضویت/ورود

ده تاریخ مهم در فضا که باید بدانید

اطلاعات

تکنولوژی

۱۳۹۸/۰۳/۲۴ - 4 دقیقه

فضا

همه چیز از ماهواره پیشگام شوروی و ورود اولین انسان بروی ماه شروع شد، و تا کنون ده تاریخ مهم در فضا نوردی به وجود آمده است که به شرح زیر هستند:

۱۹۵۷:اسپوتنیک

ده تاریخ مهم در فضا

در ۴ اکتبر بود که جماهیر شوروی اولین ماهواره که اسپوتنیک نام داشت را به فضا پرتاب کرد.این ماهواره حدودا ۹۸ دقیقه طول می کشید که در مدار زمین قرار گیرد.این ماهواره توپ شکل اولین اطلاعات را از فضا توسط سیستم ساده”beep-beep-beep“فرستاد.

در ۳ نوامبر همین سال ماهواره اسپوتنیک ۲ اولین موجود زنده را که یک سگ به اسم لایکا بود را به خارج از زمین میبرد، که او در چند ساعت بعد از خروج از زمین میمیرد.

۱۹۶۱:گاگارین

در ۱۲ آوریل ۱۹۶۱ یوری گاگارین از جماهیر شوروی اولین انسان بود که به فضا وارد شد که سفرش ۱۰۸ دقیقه طول کشید.در بیست و سه روز بعد از ورود گاگارین به فضا آلن شپرد آمریکایی سفری کوتاه را درفضا گذراند.سومین کشوری که وارد حوضه فضا نوردی شد در سال ۲۰۰۳ چین بود.

Yuri Gagarin

۱۹۶۹:بر روی ماه

در ۲۱ جولای سال ۱۹۶۹ فضانورد آمریکایی نیل آرمسترانگ اولین کسی بود که بر روی ماه قدم گذاشت و در بیست دقیقه بعد هم تیمی او ادوین آلدرین به او ملحق شد.

از سال ۱۹۶۹ تا سال ۱۹۷۲ حدود ۱۲ فضانورد به عنوان بخشی از برنامه آپولو ناسا به فضا فرستاده شدند.

Neil Armstrong

۱۹۷۱:پایگاه فضایی

در ۱۹ آوریل این سال اتحادیه جماهیر شوروی پایگاه فضایی به نام سالیوت تاسیس کرد.

ساخت ایستگاه فضایی بین‌المللی فضایی (ISS) در سال ۱۹۹۸ آغاز شد. که بزرگترین سازه فضایی محسوب می شود که روزانه حدود ۱۶ بار در مدار خود دور زمین می چرخد.در ساخت این ایستگاه فضایی ۱۶ کشور حضور داشتند.

فضا

۱۹۷۶:مریخ

در ۲۰ ژولای این سال بود که فضاپیما واکینگ ۱ که فضا پیمای آمریکایی بود اولین بار بر روی مریخ فرود آمد و تصاویر این سیاره قرمز را ارسال کرد.

ربات های ناسا در بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۱۸ مریخ را بررسی کردند اما هنوز هم کنجکاوی ناسا در مورد مریخ ادامه دارد.

۱۹۸۱:شاتل فضایی

در ۱۲ آوریل ۱۹۸۱ شاتل فضایی کلمبیا توانست که اولین سفر خود را با یک سفینه را با سرنشین به فضا بفرستد.
(شاتل فضایی چیست؟شاتل فضایی یعنی سفینه ایی با قابلیت استفاده دوباره.)

بعد از آن تا سال ۲۰۱۱ تعدادی دیگر به سفینه های فضایی اضافه شد که به ISS خدمت می کردند،پس از آن آمریکا برای فرستادن فضانوردان خود به این ایستگاه به روسیه وابسته بود.

اما این سفر ها بدون حادثه نبوده است در پر واز دو شاتل به فضا در سال های ۱۹۸۶ و ۲۰۰۳ ، ۱۴ فضانورد کشته شدند.

۱۹۹۰:هابل

هابل اولین تلسکوپ فضایی انسان است که در مدار زمین و در فضا قرار دارد که فاصله آن از زمین ۵۴۷ کیلومتر است که به منجمان اجازه دیدن سیارات و ستاره ها دور و کهکشان ها را میدهد.

habble

۲۰۰۱:گردشگری در فضا

در تاریخ ۲۸ آوریل ۲۰۰۱ میلیونر ایتالیایی دنیس تیتو که ۶۰ سال سن داشت اولین گردشگر فضایی بود که او برای سفر ۸ روزه خود به فضا ۲۰ میلیون دلار به روسیه پرداخت کرد.

در کل هفت پرواز گردشگری به فضا و در ISS توسط روسیه انجام شده است.

۲۰۰۸: SpaceXخصوصی

در ۲۹ ستامبر ۲۰۰۸ شرکت SpaceX در آمریکا اولین شرکت خصوصی بود که توانست ماهواره ایی به فضا پرتاب کند.

سفینه این شرکت توانست که در سال ۲۰۱۲ اولین بازدید خود را از ISS داشته باشد.

۲۰۱۴:فرود آمدن ستاره دنباله دار

در سال ۲۰۱۴ شرکت فضایی در اروپا توانست اولی ن ربات خود را بر روی یک ستاره دنباله دار در ۵۰۰ میلیون کیلومتر دورتر از زمین قرار دهد.

هدف از این کار کشف قسمت هایی از منظومه خورشیدی بود.

سفینه فضایی که دورترین فاصله را از زمین دارد unmanned نام دارد که سفر خود را از سال ۱۹۷۷ آغاز کرده است که در سال ۲۰۱۲ در فضای بین ستاره ایی قرار داشت که حدودا ۱۳ میلیارد مایل از زمین فاصله داشت.

مطلب پیشنهادی ما به شما:htc قدرتمند ترین هدست واقعیت مجازی.

Author: blackincubus

iam admin

کامنت های کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی

GeForce Now در راه است ، که قرار است Stadia Google را به چالش بکشد

اطلاعات

بازی,تکنولوژی

۱۳۹۸/۱۱/۱۶-5 دقیقه

GeForce Now در راه است ، که قرار است Stadia Google را به چالش بکشد

انتظار می رود بازی های مبتنی بر cloud یکی از مهمترین روندهای دهه جدید باشد. نه تنها پتانسیل ایجاد مقادیر زیادی درآمد را برای بسیاری از شرکتهای مختلف فراهم می کند ، بلکه درخواست برا خرید سخت افزار را در مکان های مختلف تحت تاثیر قرار می دهد. همه چیز ، از خدمات محاسبات مبتنی بر cloud ، گرفته تا ۵G و دیگر زیرساخت های شبکه بی سیم ، از اجزای دستگاه و معماری های فردی ، اکنون برای بهینه سازی خدمات بازی با کیفیت بالا و مبتنی بر cloud بهینه شده است.

اغلب اوقات مواردی را پیدا نمی کنید که مردم فقط برای تفریح انجام دهند تا از دیدگاه درآمد و فناوری بسیار تاثیر گذار باشند ، اما دقیقاً در مورد گزینه های زیادی که مردم برای انجام بازی ها از طریق اینترنت می خواهند این وجود دارد.

بازی به یک پدیده عظیم جهانی تبدیل شده است ، و علاقه به بازی در بین دستگاه های مختلف به طرز چشمگیری افزایش یافته است ، نکته ای که مطالعه من در سال ۲۰۱۹ در مورد بازی های چند دستگاهه به وفور آشکار شد. در نتیجه ، شرکت ها مشتاق هستند راه حل هایی را ایجاد کنند که بتواند علاقه زیادی به بازی به شکلی داشته باشد که به مصرف کنندگان انعطاف پذیری بیشتری (و عملکرد بهتر) نسبت به گذشته داشته باشد.

جای تعجب نیست که Nvidia ،سازنده تراشه گرافیکی ، چندین بار درگیر این تلاشها شده است ، اما هیچکدام به طور مستقیم به عنوان سرویس پخش بازی مانند GeForce Now ، که از امروز و به طور کلی در سراسر ایالات متحده و چندین کشور دیگر در دسترس است ،عملی نشده بودند.

ایده اصلی GeForce Now ، که چندین سال در یک دوره بتا خصوصی قار داشت، این است که به افراد امکان می دهد بازی های رایانه ای با کیفیت بالا و با فریم بالا را در بین دستگاه های مختلفی از جمله رایانه های شخصی ، مکینتاش ، تلفن های اندرویدی ، انویدیا بازی کنند. انتظار میرود که در آینده دستگاه های مبتنی بر کروم از آن پشتیبانی کنند.

نکته مهم این است که بازی ها روی مراکز داده اختصاصی Nvidia (یا چند شرکای منطقه ای) در سرورهای مبتنی بر cloud اجرا می شوند و از طریق پردازنده های پردازنده GeForce Now سطح بالا شرکت پشتیبانی می شوند. در نتیجه ، کیفیت تجربه بازی تقریباً چیزی است که شما انتظار دارید آن را در یکی از بهترین رایانه های شخصی بازی امروز قرار دهید. با این وجود ، می توانید به طور مداوم روی هر یک از انواع مختلف دستگاه ، حتی در دستگاه های قدیمی تر و بدون هیچ سخت افزار اختصاصی شتاب گرافیکی ، به این کیفیت دست پیدا کنید. بعلاوه ، شما این توانایی را دارید که یک بازی را در یک دستگاه شروع کنید و سپس جایی را که در دستگاه دیگری رها کرده اید ، انتخاب کنید ، امکاناتی که تحقیقات قبلی من نیز ذکر کرده است مشتاقانه توسط بسیاری از گیمرها جایزه می گیرد.

GeForce Now در راه است ، که قرار است Stadia Google را به چالش بکشد

از نظر فنی ، انویدیا توانایی خود را در مجازی سازی GPU ها در مراکز داده خود به کار گرفته و از انواع تکنیک های فشرده سازی و پروتکل های به اشتراک گذاری صفحه برای دستیابی از راه دور به رایانه های مبتنی بر ابر خود استفاده می کند. یک پیشرفت خوب که این شرکت با عرضه عمومی خود به سرویس GeForce Now آورده است ، توانایی پشتیبانی از فناوری ردیابی اشعه در زمان واقعی RTX (در بازی هایی که از آن استفاده می کنند) است. تاکنون ، این توانایی فقط در کارت های گرافیکی بالاترین سطح آنها ، مانند RTX 2080 یافت شده است ، بنابراین این باید آن را به مخاطبان بسیار وسیع تری برساند.

Nvidia نسبت به برخی دیگر از سرویس های بازی مبتنی بر ابر که اعلام شده است ، رویکرد جالب و متفاوت نسبت به بازی های موجود در سیستم عامل GeForce Now دارد. از آنجا که این نرم افزار بازی های رایانه ای را بر روی سخت افزار رایانه شخصی اجرا می کند ، به مشتریان این سرویس اجازه می دهد تا کتابخانه های موجود در بازی های رایانه شخصی خود را بازی کنند ، آنها فقط باید اثبات مالکیت عنوان را ارائه دهند و از طریق حساب GeForce خود به آن دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این ، صدها بازی رایگان برای بازی وجود دارد و مصرف کنندگان می توانند از حساب های موجود در فروشگاه بازی رایانه شخصی خود استفاده کنند. همچنین ، به دلیل اینکه همه در فضای ابری ذخیره و اجرا می شوند ، تکه های بازی و به روزرسانی های درایور به طور خودکار و بدون هیچ گونه مداخله ای از طرف کاربر مراقبت می شوند. به عبارت دیگر ، انویدیا در تلاش است تا روند استفاده از این سرویس را برای هر دو گیمر رایانهای شخصی و معمولی یکپارچه جلوه دهد.

GeForce Now در راه است ، که قرار است Stadia Google را به چالش بکشد

انویدیا برای GeForce Now یک اکانت تست قرار داده است که شما می توانید به مدت یک ساعت بصورت نامحدود هر یک از بازی های آن را تست کنید و اکانت دیگر آن که هزینه ایی در بر دارد ماهانه ۴.۹۹ دلار قیمت دارد و همچنین در آن قابلیت RTX فعال است!

از بعضی جهات می توانید استدلال کنید که GeForce Now کمی از پیشنهادات ریسک پذیر برای Nvidia است ، زیرا اگر مصرف کنندگان این سرویس را برای نیاز های خود کافی بدانند ، می توانند به خرید سخت افزار بازی اختصاصی کمتری بپردازند. بعلاوه ، با توجه به هزینه بالای ساخت و نگهداری مراکز داده لازم برای اجرای GeForce Now ، به ویژه در مقایسه با قیمت بسیار پایین آن ، به نظر می رسد سودآوری حداقل می تواند در ابتدا یک چالش باشد.

مطلب پیشنهادی:سرعتهای نظری ۶G می توانند تا ۱ ترابایت در ثانیه برسند.

Author: blackincubus

iam admin

کامنت های کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی

سرویس جدید گوگل بهترین عکس های شما را به صورت اتوماتیک انتخاب و چاپ میکند!

اخبار

تکنولوژی

۱۳۹۸/۱۱/۱۴-2 دقیقه

سرویس جدید گوگل بهترین عکس های شما را به صورت اتوماتیک انتخاب و چاپ میکند!

اگر همیشه می خواهید عکس های دیجیتالی مورد علاقه خود را چاپ کنید اما معمولاً فراموش می کنید ، سرویس جدید گوگل می تواند برای شما باشد. با پرداخت هزینه ماهانه ، این شرکت به طور خودکار بهترین ده عکس را که در طی ۳۰ روز گذشته گرفته اید انتخاب می کند و آنها را به صورت چاپی با ابعاد ۴ * ۶ اینچی ارسال می کند.

مشترکین می توانند با انتخاب عکس ها دسته بندی های مختلفی را کنند، که سه موضوع محبوب برای چاپ های ماهانه اکثر آن ها ،به این شرح است:آنها “تصاویر همراه با کودک یا حیوانات خانگی” و “مناظر طبیعی یا شهری” ، مانند عکس های بیرونی ، مناظر شهری و تصاویر مناظر را پوشش می دهد. و “کمی از همه چیز” ، دو دسته قبلی را به همراه سایر عکس ها ترکیب می کنند. کاربران همچنین می توانند قبل از چاپ تصاویر را ویرایش کنند.

۹to5Google گزارش می دهد که این سرویس بخشی از Google Photos است و ماهانه ۷.۹۹ دلار هزینه دارد. الگوریتم های Google بجای اینکه کاربران را مجبور به انتخاب عکس هایی کنند که می خواهند چاپ کنند ، آنها را به طور خودکار انتخاب می کند.

سرویس جدید گوگل بهترین عکس های شما را به  صورت اتوماتیک انتخاب و چاپ میکند!

گوگل می گوید که ارسال عکس ها توسط سرویس جدید در کارتن به همراه بسته های مقوایی انجام می شود که بسته بندی مناسبی برای محافظت از تصاویر است.

یکی از خدماتی که Google Photos ارائه می دهد ، سفارش چاپ مستقیم عکس از Walmart یا CVS است که هرکدام با ۰.۲۵ دلار شروع می شود. این ارزان تر از ۰.۷۹ دلار در هر چاپ است که توسط سرویس اشتراک هزینه می شود ، اما عدم انتخاب عکس ها و تحویل آنها به احتمال زیاد برای افراد زیادی جذاب خواهد بود.

این سرویس جدید گوگل فعلا در ایالات محده در حال آزمایش است و در صورت موفقیت در کشور های دیگر نیز گسترش میابد.

مطلب پیشنهادی:مهندس مایکروسافت عملکرد مدیریت چند برگه Edge را به Chromium اضافه می کند

Author: blackincubus

iam admin

کامنت های کاربران

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی