سیستم مدیریت صوتی اپل برای افراد توانمند و نا توان مهم است!

time

4 دقیقه-۳۰ خرداد ۱۳۹۸

main-image

در طول سال ها اپل با ارائه تبلیغات مناسب به درآمد خود رسیده است ، ایندفعه در هنگام بازی پنجم فینال بسکتبال حرفه ایی بود که به مدت یک دقیقه و نیم این تبلیغ پخش شد که واقعا فوق العاده بود که درباره سیستم مدیریت صوتی بود.

در آن مر دی به اسم لن مک کی (مدافع ناتوانان جسمی) نشسته بود که این دستورات را به imac خود داد:

“Open Photos. Scroll up. Show numbers. 13.”

که کامپیوتر آن به راحتی توانست به این دستور پاسخ دهد.

اکنون اپل با ارائه سیستم مدیریتی صوت جدید کاربران را قادر کرده است که بدون استفاده از موس به راحتیبتوانند مک های خود را کنترل کنند و حتی این کنترل صوتی را نید در به روز رسانی به ios افزوده است که با آن می توان به راحتی آیفون و آیپد ها را نیز کنترل کرد.

البته این را با سیستم مدیریت صوتی قبلی اشتباه نگیرید که منسوخ شده است، این سیستم جدید واقعا فوق العاده است فقط نیاز به مقدار بسیار کمی دانش زبانی دارد.

این قابلیت نیاز به نرم افزار اضافه ایی ندارد و به زودی در دستگاه های اپل جا می افتد.در این تابستان قرار است که نسخه بتای آن بر روی دستگاه ها منتشر شود.

آیا این تکنولوژی جدیدی است ؟

ابزار هایی مثل این غیر معمول نیستند در ویندوز 10 هم این ویژگی موجود است و به نظر هم می رسد که بی عیب است.البته به لطف گوگل چنین ابزاری هم در اندروید دیده میشود که می توان گفت سریع جواب میدهند.

باید متوجه شده باشید که پیشرفت تکنولوژی انسان به سمت این می رود که با ربات ها تعمال داشته باشد و رفته رفته با آن ها گفت و گو کند .

این امر باعث میشود که زندگی و تعامل برای افرادی مثل لن آسان تر شود و با دستور های صوتی بتوانند کار های خود را انجام دهند.مدیر امور خارجی سازمان معلولان می گوید : به لطف پیشرفت تکنولوژی و به روی کار آمدن ربات ها و سیستم های مدیریت صوتی می توان مقدار ناتوانی معلولان را در حوضه های مخلتف کاهش داد و ورود اپل به این حوضه جای خوش حالی دارد.

کنترل آن چگونه است؟

کنترل این سیستم بسیار آسان است . با فعال سازی آن یک قسمت توری شکل بر روی صفحه نمایش دستگاه شما می افتد و آن را به بخش های مختلف تقسیم می کند که راحت بتوانبد با آن کار کنید.

همچنین مدیریت صوتی اپل می تواند گفتار شما را با خطای بسیار کم به نوشته تبدیل کند پس شما نیازی به کیبورد هم ندارید. این قابلیت ها تمام نشده است سیستم مدیریت صوتی می تواند که منو ها را با صدا زدن اسم آن ها تشخیص دهد و باز کند . همچنین می تواند فید های متن را به صورت خودکار برای پر کردنشان انتخاب کند.

سیستم مدیریت صوتی اپل

اما این توری که در بالا می بینید پایان کار نیست و شما می توانید آن را سفارشی سازی کنید و به آن دستورات عددی دیگر اضافه کنید.

تنها محدودیت و مشکل این سیستم این است که مدت زمان استفاده از آن طولانی تر است یعنی فعالیت ها بیشتر طول می کشد و آن قابل تغییر نیست.

این تنها بخشی از این سیستم بود که برای شما توضیح دادم و با ارائه آن به صورت بتا شما می توانید که از آن استفاده کنید و با آن بیشتر آشنا شوید که حتما با قابلیت های بیشتری روبه رو می شوید.

مطلب پیشنهادی ما:ده تاریخ مهم در فضا که باید بدانید.

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی