کارگران آلمانی آمازون دست به اعتصاب زدند

time

2 دقیقه-۲۵ تیر ۱۳۹۸

main-image

کارگران آمازون در آلمان اولین روز اعتصاب خود را در روز دوشنبه انجام دادند که دلیل آن کم بودن حقوق آن ها بود.

این اعتصاب به صورت رسمی در یکشنبه شب با شعار “هیچ تخفیفی در حقوق ما نیست ” صورت گرفت. این اعتصاب تمرکزش بر روی درآمد کارکنان آلمانی است، که کارگران می گویند این پول آنقدر کم است که قابل خوردن نیست.

اورهان اکتمن رئیس اتحادیه Verdi آلمان که به شکل گیری و سامان دهی این اعتصاب کمک کرده بود گفت “درحالی که امازون در این روز ها برای مشتریان خود تخفیفات ویژه ایی قرار داده است ولی کارکنان آن پولی دریافت نکرده اند”.

بیش از 2000 نفر از کارکنان در این اعتصاب شرکت کرده اند، ولی تا کنون تلاش هایی برای صحبت آمازون صورت گرفته است ولی تا کنون جوابی دریافت نشده است.

اما آلمانی ها تنها کارکنانی نیستند که شروع به اعتراض کردند در دیگر شعبه ها نیز برای ساعات کاری نیز به آمازون فشار می اورند ولی آمازون هیچ اقدامی تا کنون انجام نداده است.

آمازون همچنین کارکنان بسیاری به صورت قراردادی دارد و تا کنون آن ها را با قرار دادی دائمی استخدام نکرده است که باعث شده است که این کارکنان امنیت شغلی نداشته باشند.

در یکی از انبار های پورتلند کارگران از گرما و حرارت که باعث آلرژی هایی می شود شکایت دارند. آمازون مجبور است که به خواسته های کارکنان خود توجه کند در غیر این صورت با مشکلی جدی روبه رو می شود.

آمازون اعلام کرده است که کارگران مینه سوتا از میانگین درآمد کارگران بیشتر دریافت می کنند و در سال 2018 دستمزد آن ها از 16.25 دلار به 20.80 دلار رسیده است . همچنین اعلام کرده است که بیش از 90 درصد کارکنان مینه سوتا استخدام دائمی شده اند و علاوه بر حقوق مزایا هم دریافت می کنند.

اولین بار است که این اتفاق می افتد؟

اما اعتصاب کارگران آمازون موضوع عجیبی نیست چرا که در سال های گذشته نیز این اعتراض ها در کشور هایی همچون ایتالیا و انگلیس و.. نیز انجام شد.

در سال گذشته اعتراض برای ساعت کار کارنان که اغلب این ساعت های کاری دستمزدی برای کارکنان نداشت و کارکنان از کار خسته شده بودند.

مطلب پیشنهادی:آمازون برای رقابت آماده است! قیمت Echo Dot به 25 دلار کاهش یافت.

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی