نرم افزار های مخرب:گوگل 7 نرم افزار کشنده را از فروشگاهش پاک کرد

time

2 دقیقه-۲۸ تیر ۱۳۹۸

main-image

در دنیای اندروید هرروزه مقدار بسیار زیادی نرم افزار تولید می شوند که برخی از آن ها بسیار کاربردی هستند.ولی در بین آن ها نیز نرم افزار های مخرب نیز موجود اند.

طبیعی است که نرم افزار های برای خدمات دهی به شما از اطلاعات گوشی شما استفاده می کنند ولی توجه داشته باشید که همه نرم افزار ها قابل اعتماد نیستند.

در بین آن ها نرم افزار های کشنده ایی برای شما وجود دارد که از اطلاعات شما برای سو استفاده و ضربه به شما استفاده می کنند.

شرکت Avast یکی از سازنده های آنتی ویروس اعلام کرد که محققان این شرکت توانسته اند که هفت نرم افزار مخرب را در فروشگاه گوگل پیدا کردند که توسط این غول فناوری حذف شدند.

این برنامه ها 150,000 بار دانلود شده اند که نشان می دهد که هنوز هم افراد زیادی از آن ها استفاده می کنند که از محبوب ترین آن ها Spy Tracker و SMS Tracker هستند که مجموعا 50,000 دانلود داشتند.

در یک وبلاگ نوشته بود که جف الدر در Avast گفت”این نرم افزار ها توسط افرادی ساخته شده اند که مایل به جاسوسی از کارمندان و خانواده شما هستند، که اکثر افراد بدون اطلاع از این موضوع از آن ها استفاده می کنند”.

این نرم افزار های مخرب که به صورت جاسوس کار می کنند . با دسترسی ها یی که در هنگام نصب دریافت می کند همراه با خود یک نرم افزار دیگری را نصب می کنند که آیکونی از آن به کاربر نمایش داده نمی شود ، به گونه ایی که اصلا وجود ندارد!

و بدون اینکه کاربر متوجه شود تمام اس ام اس ها و مخاطبین وموقعیت مکانی آن را به مکان دیگر ارسال می کند.

گوگل چه اقددامی برای این موضوع انجام می دهد؟

گوگل اعلام کرده است که یک تیم برای تشخیص این نرم افزار های کشنده دارد که قصد دارد که الگوریتم ها پیچیده ایی استفاده می کند و قرار است که این را گسترش دهد و الگوریتم های آن را بهتر تغییر دهد.

تنها در سال 2017 به 700,000 نرم افزار های مخرب از اپ استور حذف شده اند و 100,000 توسعه دهنده از ارائه نرم افزار منع شدند.

مطلب پیشنهادی:ویژگی جدید اینستاگرام:محدود کردن افراد مزاحم در کامنت ها.

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی