معرفی و بررسی خدای جنگ

time

10 دقیقه-۱۳۹۸/۰۴/۲۳

main-image

خدای جنگ تا کنون خیلی نزدیک به استاندارد های بازی اصلی ۲۰۰۵ آن بوده است.بیش از یک دهه به نظر میرسد که سونی قصد دارد که بازی های خودرا به سمت بازی های مدرن ببرد.اماطرفداران بازی معروف خدای جنگ امیدوار بودند که بازی محبوبشان به خوبی ظاهر خواهد شد.

خدای جنگ جدید تمرکز خود را بر روی اساطیر نورس و خدایان یونان میگذارد و بر داستان های آنها تغییراتی ایجاد می کند.

این تغییرات عمده نمایانگر این نیست که دیگر خدای جنگ ارزش خود را از دست میدهد , بلکه با تغییر DNA بازی باعث میشود که این بازی خودش را بطور متفاوتی بیان کند.

دلایل زیادی وجود دارد که میگویم تغییرات ساختاری این بازی بسیار خوب و جالب است , این تغییرات از کریتوس یک ماشین جنگی تمام عیار ساخته است , که باعث میشود در ذهن ها ماندگار شود.

کریتوس که قبلا یک فرد خشن و خونگرم بود , تبدیل به یک فرد احساسی و پدر شده است..او بخشی از خشونت گذشته اش را کنترل میکند که قبلا باعث میشد که او یک ستاره باشد.

با این حال کریتوس تلاش میکند که از فرزند خود که نامش آتریوس است محافظت کند آنرا به مقصدش برساند وش ما باید او را در این مسیر یاری کنید.

کریتوس و آتریوس به سفری پر هیجان میروند

در ابتدا در خدای جنگ وقتی کریتوس به پرورش بچه اش مشغول است باعث میشود که بازی احساس لرزش کند اما صدا گذاری های زیبا و محیط و انیمیشن های بی عیب و نقص این بازی به راحتی سفر دو نفره پدر و پسر را فراهم میکند.

گرچه کریتوس معلم پسرش است اما باری از گناه و اندوه را با خود حمل میکند که تنها وجود پسرش باعث میشود که او ادامه دهد و تسلیم نشود.

چون آتریوس به مسیر های پر پیچ و خمی قدم میگذارد ممکن است اگر پدر او نباشد از مسیر اصلی خود خارج شود.

آتریوس در خطرات دنیای وحشی اطرافش پرورش یافت , در حالی که او در زمینی متولد شد که توسط خدایان محاصره شده بود , فشار های زیادی را تحمل کرد. مرگ همسر کریتوس و مادر آتریوس است که آنها را به دنیای بیرون هدایت میکند.

آرزوی همسر کریتوس این بود که خاکستر جسدش را در بالا ترین قله واقع در زمین به اطراف پخش کنند. مثل اینکه شکارچیان وحشی و شیاطین ترسناک برای کریتوس و پسرش چندان خطری نداشتند,به این علت بود که نمایندگانی از پانتئون اساطیر نورس برای بر هم زدن ماموریت آنها اقدام کردند و این امر باعث شد که ما همان درگیری که از بازی خدای جنگ داشتیم اتفاق بیوفتد.

خدای جنگ همچنان میدرخشد

همانند پیشینیان خود , خدای جنگ یک نمایش فنی و هنری است. این بازی بدون شک یکی از بهترین بازی های کنسول است که تا بحال منتشر شده است.با محیطی که محیط بازی را نفسگیر میکند و شخصیت افسانه ایی این بازی ,باعث میشود که تمام نگاه ها بسمت آن برود.

تغییر پوشش کریتوس در آب و هوا های مختلف و طراحی روستا ها و محیط های اطراف آن بسیار زیبا و خلاقانه است, که یک جهان پر از مکان های مرموزو زیبا را بوجود آورده است.

اکثر سفر های خدای جنگ در قلمرو میدگارد اتفاق می افتد. در قلب آنجا یک رود خانه وجود دارد که میتوانید در آن قایقرانی کنید و مناطق اصلی نقشه را کشف کنید.

در طی این مسیر شما مسیر های فرعی را یافت میکنید که در آنجا گنجینه های مهر و موم شده وجود دارد که شما میتوانید از آنها استفاده کنید.

شما راحت میتوانید در مسیر اصلی بازی حرکت کنید اما برای کشف قدرت های جدید وسوسه میشوید که وارد راه های فرعی شوید و مدتی از مسیر اصلی خارج شوید.

با پسری که همیشه در کنار شما میجنگد و دشمنان را با تیر میزند یا آنها را خفه میکند , شما با غول های عظیم جثه و هیولا های سر به فلک کشیده رو به رو میشوید و با همکاری با پسرتان آنها را نابود میکنید.

کریتوس با تبر به نبرد با دشمنان میپردازد

کریتوس این روز ها ترجیح میدهد از تبر استفاده کند تا آن تیغه هایی که با زنجیر به دست او متصل بودند و باعث مشهور شدن آن شدند.

اما کریتوس میتواند از تبرش مانند پتک تور استفاده کند و آنرا پرتاپ کند و مجددا به خود بازگرداند, که این حرکتش هرگز کهنه نمیشود.

محل قرارگیری دوربین در بازی خدای جنگ جدید باعث محدود شدن دید شما نسبت به قبل میشود.شما باید دشمن را از تمام زوایا بررسی کنید و دائم باید حواستان جمع باشد.بطور پیش فرض خدای جنگ زمینه ایی را برای شما فراهم میکند که بفهمید دشمن از کجا به شما حمله میکنند.

با طراحی رابط کاربری دقیق خدای جنگ , شما را وادار میکند که ساعت ها و بدون خستگی این بازی را با هیجان دنبال کنید.

این تصور نادرست است که بدون درگیری از یک مرحله عبور کنید چون همچین چیزی در خدای جنگ ممکن نیست و شما باید با خشونت هرچه تمام تر دشمنانتان را از بین ببرید.

استفاده از تبر به کریتوس این امکان را میدهد که با ضربه های سختی که به دشمنانش وارد میکند, با دشواری ها مقابله کند و مواظب آتریوس باشد.

میتوانید با کسب تجربه و گنجینه های مهرو موم شده در بازی مهارت های جنگ نزدیگ و کار با سلاح کریتوس را ارتقا دهید و درخت قدرت آنرا تکمیل کنید . در خدای جنگ گزینه های مختلفی برای نبرد وجود دارد و هرچه به جلو میروید به این گزینه ها افزوده میشود.

وقتی از دست شما تبر خارج میشود شما میتوانید با ضربات مشت به دشمنان خود ضربه بزنید و این یک ریتم خاص و زیبا را بوجود می آورد.

مبارزات عالی خدای جنگ

مبارزات خدای جنگ بسیار عالی است و بطور پیوسته یک حرکت را بعد از حرکت قبلی انتخاب میکند.شما میتوانید به دشمنانتان با ضرباتی محکم و قوی درسی بدهید که هرگز در عمرشان آنرا تجربه نکرده اند.هرچه تجربه تان در بازی افزایش یابد قوی تر میشوید و در این هنگام دشمنان شما نیز پیشرفت میکنند.

تصاویری از محیط بازی خدای جنگ

آتریوس را نمیتوان به اندازه کریتوس شخصی سازی و ارتقا داد,اما تا جایی که امکان دارد میتوانید قدرت آن را مطابق میل خود تنظیم کنید.

قدرت هایی مانند آتشی کردن و مخلوت کردن عنصر ها در پیکان تیر های تیرکمان و احضار حیوانات برای پیدا کردن گنجینه و دشمنان از قابلیت های آتریوس است که میتوان به آن افزود.

علاوه بر قدرت های خارق العاده کریتوس شما نیز میتوانید به آتریوس فرمان دهید که دشمنان را نابود کند. خدای جنگ زمینه ایی را برای شما فراهم میکند که به عنوان یک جنگجو کنترل این شخصیت جذاب را بدست بگیرید.

زره هایی که آتریوس و کریتوس استفاده میکنند میتواند بر تجربه آنها و قدرت آنها و محیط بازی تاثیر بگذارند.زره ها باعث میشوند که کریتوس و پسرش زود تر ارتقا یابند و قوی شوند.

شخصیت های مهم در بازی که به شما کمک میکنند

زره ها را میتوان با جمع آوری منابع پراکنده در سطح نقشه بازی جمع آوری کرد و ساختو آنها را ارتقا داد.ارتقا دادن سلاح ها توسط دو قلو های کوتوله صورت میکیرد که نام آنها بروک و سندری است.

یک گاو شاخ دار و یک چشم به کریتوس و آتریوس کمک میکند که راحت تر به میدگارد برود و بعنوان یک جاسوس در نورس به شما خدمت میکند و اطلاغاتی را به شما میدهد.

میمیر و آهنگران در طول بازی شخصیتی قوی در بازی دارند و شما با آنها زیاد رو به رو میشوید. ما قصد اسپویل این بازی را نداریم پس دیگر در مورد بقیه هیچ صحبتی نمیکنیم.اما علاوه بر دشمنانتان شخصیت های عجیب و غریبی در بازی خدای جنگ وجود دارند.

مطلب پیشنهادی: Warfarme Empyrean و قابلیت هایی که قرار است به آن اضافه شود

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی