بازوی مکانیکی جدید جای دست را برای معلولان می گیرد!

time

2 دقیقه-۱۳۹۸/۰۴/۱۷

main-image

فناوری روز به روز در حال پیشرفت است و این پیشرفت کار ها را برای انسان ها راحتر می کند، درست است شاید بازوی مکانیکی به درد هرکسی نخورد ولی برای کسانی که نیاز دارند می تواند بسیار مفید و کار آمد باشد.

یکی از این فناوری ها که محصول کانادا است بازوی مکانیکی Kinova است که دارای ۳ انگشت و شش مفصل متحرک است که طیف وسیعی از فعالیت های روزانه مارا پوشش می دهد.

این بازوی مکانیکی برای معلولینی است که حرکت برای آنان دشوار است، این محصول بر روی ویلچر های برقی نصب می شود و به جای دست افراد عمل می کند.

“از جمله کار هایی که می شود با آن انجام داد: ریختن و نوشیدن نوشیدنی ها ،باز کردن و بستن در ها و حتی آرایش کردن خود!”

سارا ولورتون ریاست بازاریابی و ارتباطات Kinova گفته است “این بازوی مکانیکی بر روی انواع ویلچر ها نصب می شود و این باعث می شود که کنترل آن بسیار آسان شود”.

تکنولوژی خوب آن است که یک مشکل را حل کند و این در بازوی مکانیکی Kinova صدق می کند. ولی تا قبل آن دیگر بازو های مکانیکی به خوبی عمل نمی کردند و در فعالیت خود شکست خوردند.

این محصول حاصل تلاش مدیر عامل این شرکت است که هدف آن این بود که کار را برای افراد نا توان راحتتر کند او به دانشگاه رفت و در رشته مرتبط فارق التحصیل شد و در دوازده سال پیش اولی محصول این شرکت ساخته شده و تا اکنون ساخت بازوی مکانیکی را ادامه داد.

امروزه شرکت Kinova در کاانادا آلمان و آمریکا شعبه دارد و روز به روز در حال پیشرفت بازو های مکانیکی خود است.

مطلب پیشنهادی:سیستم مدیریت صوتی اپل برای افراد توانمند و نا توان مهم است!

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی