پیامرسان های داخلی هند می خواهند واتس اپ و جیمیل را دور بیندازد!

time

2 دقیقه-۰۶ تیر ۱۳۹۸

main-image

طبق گزارش Economic Times هند قصد دارد که سرویس پیامرسانی مانند واتس اپ را توسعه دهد که دلیل ساخت چنین نرم افزاری را داشتن پیامرسان داخلی هند برای امنیت ارتباط بین سازمان های دولتی اعلام کرده است.

هدف ساخت این نرم افزار برداشتن وابستگی به شرکت های فناوری آمریکایی است و این پیامرسان داخلی هند باعث می شود که اطلاعات به صورت امن ردو بدل شوند و از خروج اطلاعات از کشور هند جلو گیری می کند.

اما این پایان کار این برنامه در هند نیست بلکه آن ها به دنبال این هستند که سرویس پست الکترونیکی مانند جیمیل را نیز راه اندازی کنند که امنیت را دو چندان می کند.

در این گزارش یکی از مقامات گفته است : که ما باید اطلاعات خود را منزوی کنیم ، و این کار را به کمک پیامرسان و پست الکترونیک داخلی و یا هر سیستم دیگر انجام میدهیم, حداقل برای سیستم های اداریمان که باید اطلاعاتشان محفوظ باشد.

همچنین گفته است: تحریم قول تکنولوژی چینی (هوآوی)توسط آمریکا می تواند برای دهلی نو یک تحدید بزرگ باشد، و ممکن است که آمریکا برای منافع خود دست به جاسوسی در اطلاعات ما نیز بزند.

اگر این اتفاق بیافتد و اطلاعات هند در دست آمریکا باشد در صورت بروز مشکل ممکن است با این اطلاعات در هند غوغا به پا کند.

آیا این موضوع اولین بار است که اتفاق افتاده است؟

این حرکت هند اولین بار نیست که در دنیا اتفاق می افتد بلکه دیگر کشور ها نیز می خواهد با چنین کارهایی اطلاعات خود را از منابع خارجی دور نگه دارند.

یکی از این کشور ها که از اوایل آوریل سیستم پیامرسان خود را معرفی کرد فرانسه بود که سیستم آن Tchap است که یک سرویس متنی است.

Tchap این سیستم تمام اطلاعات را رمزنگاری کرده و در سروری درون فرانسه ذخیره می کند. این نرم افزار برروی اندروید و آی او ای و وب قابل دسترسی است.

مطلب پیشنهادی:هوآوی می خواهد سیستم عامل موبایل های خود را تغییر دهد!

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی