اضافه شدن برچسب های LGBTQ به بازی ها در سرور استیم

time

3 دقیقه-23 ژوئن 2019

main-image

همانطور که در اصل توسط Kotaku گزارش شد ، پس از اینکه توسعه دهندگان و بازیکنان به اندازه کافی توجه خود را به موضوع جلب کردند ، Steam در نهایت یک برچسب + LGBTQ برای بازی ها در سرور خود اجرا کرده‌است .

الگوریتم بازی Steam و الگوریتم توصیه تا حد زیادی توسط سیستم برچسب آن‌ها تعیین می‌شود . اگر به صفحه بازی Tomb Raider مراجعه کنید ، شما برچسب‌هایی چون ” ماجراجویی ” ، “Lara Croft ” یا ” Protagonist Female ” را بر روی یکی از اینها خواهید دید ، و شما به یک صفحه دسته بندی مختلف که به شما بازی‌های خاص مشابه را نشان می‌دهد ، دست پیدا خواهید کرد .

از لحاظ تاریخی ، برای استودیوهای کوچک دشوار است که بازی خود را در میان دریایی از انتخاب‌های ممکن به دست آورند ، به خصوص اگر اتیکت آن‌ها با ژانرهای خاص همسو نباشد .

کاربران Steam می‌توانند برچسب سفارشی برای چند سال داشته باشند ، اما این سرور از هیچ کدام اینها برای الگوریتم خود استفاده نمی‌کند ، بنابراین آن‌ها به طور کامل بی‌فایده هستند .

بر روی تمام این موارد، این سرور برچسب‌های سفارشی را از کارکرد دسته بندی خود حذف می‌کند و اصولا ً سازندگانی را ترک می‌کند که به عنوان + LGBTQ در تاریکی به بازی‌های خود برچسب می‌زنند .

شروع به تغییر اساسی

در اوایل هفته گذشته زمانی که یک توسعه دهنده هندی با نام ییتز یک مکالمه با شرکت والوو را آغاز کرد ، همه چیز شروع به تغییر کرد .

هنگامی که ییتز متوجه شد که زمانی که آن‌ها بازی جدیدشان را پایه‌گذاری کردند توسط نویسنده‌ای که احتمالا ً دو جنس بود نوشته شده بود، ییتز با شرکت والوو تماس گرفت تا در مورد این موضوع بحث کند که چرا هیچ برچسب LGBTQ در Steam وجود ندارد .

او در یک کادر توسعه دهنده خصوصی نوشت : من فکر کردم که اضافه کردن برچسب ” LGBTQ ” یا دست‌کم یک برچسب ” Diversity ” مناسب خواهد بود . با کمال شگفتی , این برچسب‌ها به عنوان گزینه‌های احتمالی داده نمی‌شوند . هیچ کدام شبیه هم نیستند . نزدیک‌ترین برچسب ” Diversity ” , ” Female Protagonist ” است , در حالی که خوب است . زیرمجموعه بسیار محدودی از چیزی است که سازندگان و بازیکنان در هنگام صحبت درباره تنوع در بازی‌ها به دنبال آن هستند .

با توجه به Kotaku ، والوو اکنون به طور رسمی + LGBTQ را به عنوان یک برچسب اضافه کرده است، همراه با یک صفحه دسته بندی برای بازی هایی که برچسب گذاری شده اند. تا کنون بازی های زیادی با این برچسب وجود ندارند، اما این خبر هنوز تازه است. IGN برای توضیح اینکه چرا شرکت والوو تصمیم گرفت تغییر ایجاد کند، به این شرکت پیام داده اما تا کنون پاسخی دریافت نکرده است.

این تغییر می‌تواند تاثیر قابل‌توجهی بر جامعه Steam و همچنین + LGBTQ بازیکنان داشته باشد که به دنبال بازی‌های بیشتر هستند که متناسب با تجارب خودشان باشند .

کاربرد برچسب ها در انتخاب

برچسب‌ها مهم هستند به این دلیل که در حال حاضر از برچسب‌های Steam برای دسته‌بندی بازی‌ها به وسیله عوامل مختلفی استفاده می‌شود که بر تجربه بازیکن تاثیر می‌گذارد و بازی‌های با برچسب‌های مشابه را به بازیکنان توصیه می‌کند که به نظر می‌رسد بسیاری از کاربران برچسب های زده‌ شده را دوست دارند .

اگر از بازی‌های زیادی با نام “ترسناک ” لذت ببرم ، برای مثال ، Steam به من بازی‌های ترسناک بیشتری نشان خواهد داد .

طبق گفته Kotaku ، ییتز امیدوار است که این منجر به اقدام بیشتر شود که یک محیط خوشامد گویی بهتری ایجاد می‌کند .

او گفت : ” نیازهای بازیکنان و توسعه دهندگان توسط ما بازیکنان و توسعه دهندگان تعیین می‌شوند و ما باید سعی کنیم بیشتر از این درخواست کنیم و امیدوارم که این درخواست به سرعت پاسخ داده شود ، و امیدوارم که آن‌ها در آینده بیشتر به فکر تغییرات باشند .

مطلب پیشنهادی: DarkSiders Genesis در سبکی جدید

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی