کارت حافظه microSD یک ترابایتی دیوانه کننده است،ولی صبر کنید تا ارزان شود!

time

3 دقیقه-۲۷ تیر ۱۳۹۸

main-image

با ورود تکنولوژی افراد به فکر نگه داری اطلاعات خود بوده اند ، که امروزه کارت های حافظه از 1Mb و 2Mb به کارت حافظه یک ترابایتی ارتقا پیدا کرده اند.

حدود یک هفته پیش بود که یک رم یک ترابایتی را در ویدئو ها تماشا کردم و اولین چیزی که به ذهن من آمد این بود که چگونه این حجم اطلاعات در این ابعاد کوچک که اندازه ناخن است ، جای میگیرد!

من نمی توانم این را از ذهن خود بیرون کنم، منظورم این است که دوسال پیش بود که دنیای تکنولوژی با کارت حافظه 400GB روبه رو شد.ولی آن ها چگونه توانستند که این کارت حافظه را با بیش از دوبرابر فضا وارد بازار کنند.یکی بیاید دهان مرا ببندد!

فضای ذخیره سازی بسیار زیاد در این رم کوچک

من از حافظه های مختلفی مثل هارد دیسک های خارجی و رم های مختلف استفاده کرده ام و اکنون که رم یک ترابایتی را می بینم می گویم که اگر اآن را داشته باشید دیگر نیازی به هیچ حافظه ایی در سال های آینده ندارید.

اما اکنون خیلی از افراد نمی توانند که یک کارت حافظه یک ترابایتی را بخرند چون الان بسیار گران است،قیمت این رم 440 دلار است که تقریبا 5 میلیون تومان می شود!

برای مشاهده این محصول در فروشگاه جهانی آمازون کلیک کنید.

اما حمل یک رم آسانتر از حمل هارد های اکسرنال یا SSD است ، چون خطر شکستن در این دو بسیار بیشتر از رم است.

1tb

عکس بالا نحوه تکامل کارت های حافظه را نشان داده است که در ده سال پیش هارد دیسک اکسترنال یک ترابایتی وارد بازار شد ، پنج سال بعد از آن SSD قابل حمل یک ترابایتی عرضه شد و تا امسال که کارت حافظه یک ترابایتی عرضه شد.

حالا بیایید که سر انگشتی حساب کنیم که مقدار فضای این محصول چقدر است در زیر مارا دنبال کنید.

محاسبه مقدار حافظه رم با فایل های مختلف

” یکی از مشخصه های یک حافظه خو داشتن سرعت بالا در خواندن و نوشتن است که رم یک ترابایتی با آزمایش که با اتصال آن به کامپیوتر انجام شده است نشان داده که سرعت نوشتن آن 60MB/s و سرعت خواندن آن 90MB/s است! “

مطلب پیشنهادی:بررسی گوشی گیمینگ Black Shark 2.

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی