Xperia 1 با سینما پرو را در حد دوربین های سینمایی است!

time

4 دقیقه-۰۲ تیر ۱۳۹۸

main-image

سونی به Xperia 1 می بالد و آن را جز محصولات حرفه ایی فیلم برداری شرکت خود می داند که می گوید با دوربین هایی که برای هالیوود می سازد برابری مکند!

اما چند دوربین قدرتمند به تنهایی نمی توانند یک دستگاه را به دوربین فیلمبرداری تبدیل کنند. این مدل به همراه نرم افزار Sony Cinema Pro عرضه شده است که می تواند کنترل دوربین های Xperia 1 را به کنترل خود درآورد.

Sony Cinema Pro گوشی شما را به یک دوربین حرفه ایی تبدیل می کند ، البته ناگفته نماند که گوشی شما باید Xperia 1 باشد!

در ویدئو زیر مشاهده می کنید که این سیستم چگونه کار می کند و در این ویدئو فیلمبرداری توسط این گوشی انجام شده است.

اما باید در نظر داشته باشید که در این ویدئو مکان هایی که در آن ها فیلم برداری شده است توسط فیلم برداران بر اساس رنگ بندی دست کاری شده است ولی با دیدن کیفیت این ویدئو قدرت سونی را درک می کنید.

در این فیلم برداری برای جلوگیری از لرزش نیز از پایه برای Xperia 1 استفاده کرده اند.

اما این نگرانی را شاید شما هم داشته باشید که کار با نرم افزار های تنظیم ویدئو سخت است . در سینما پروی سونی اینگونه نیست این نرم افزار بسیار ساده است و همه گزنه های آن در یک صفحه جا شده اند و دیگر نیازی نیست برای انجام دادن کاری خاص به منو های پیچیده مراجعه کنید.

مزایا

شما با داشتن این دوربین نباید نگران رنگ ها باشید چون این مدل از طیف وسیعی از رنگ ها پشتیبانی می کند و می توان گفت دربین گوشی های هوشمند در این مورد پرچمدار است.

در هنگام فوکوس با این دوربین شما یک نشانه را روی صفحه مشاهده می کنید که نشان دهند مکان فوکوس است و این به شما بسیار کمک می کند.

سونی Xperia 1 را در حد دوربین های سینمایی میبیند!

یکی از مواردی که در فیلم برداری دارای اهمیت است کیفیت صوت است که Xperia 1 در صدا برداری کیفیت بالایی دارد.

معایب

سینما پرو تنها یک نرم افزار فیلم برداری است و قابلیت ویرایش ویدئو را ندارد که این باعث می شود از نرم افزار های دیگر استفاده کنید، که در آن ها قابلیت ویرایش فیلم های 4K وجود ندارد.

یکی از معایب دیگر آن این است در یک پروژه نمی توان تنظیمات مربوط به رنگ را تغییر داد پس شما مجور می شوید برای این کار پروژه ایی دیگر ایجاد کنید.

اما این فقط یک برنامه ضبط ویدئو است و این در برخی مواقع اذیت ککنده است چون در آن حتی نمی شود که دمای رنگ ها را نیز تنظیم کرد.

مشکل دیگر سونی سینما پرو این است که شما نمیتوانید میزان فریم فیلم برداری را نتظیم کنید و آن به صورت پیشفرض تایین می شود.

سونی سینما پرو قابلیت فوکوس خودکار را دارد اما فقط برای وسط صفحه کار میکند و از قابلیت تشخیص چهره که مخصوص این گوشی است استفاده نمی کند و باید برای این کار به صورت دستی اقدام کرد.

نتیجه

گذشته از اینها Xperia 1 در بین گوشی های دیگر مناسب ترین مدل برای فیلمبرداری حرفه ایی است درست است معایبی هم دارد ولی ممکن است در آپدیت های آینده قابلیت های جدیدی نیز به آن اضافه شود.

مطلب پیشنهادی:بررسی Sony Xperia 1.

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی