معرفی وبررسی Super Mario Maker 2

time

5 دقیقه-29 ژوئن 2019

main-image

خیلی از ما ها با بازی Super Mario خاطره داریم و میدانیم یک بازی جذاب بوده و هست. در این مطلب ما به بررسی بازی Super Mario Maker 2 از دید خود سازندگان بازی میپردازیم و قابلیت های جدیدی که در آن وجود دارد رابررسی میکنیم.

Super Mario Maker 2 زمینه ایی ایجاد کرده است تا کاربران خلاق آن بتوانند خودشان مرحله بازی ایجاد کنند و آنرا با دیگران به اشتراک بگذارند.

این بازی دو بخش داستانی و آنلاین دارد که در بخش آنلاین آن میتوانید با حریف های دیگر بر سر زود تر تمام کردن مراحل ساخته شده توسط کاربران یا خود بازی رقابت کنید.

این بازی بعلت حق انتخاب در مراحل این حس را در کاربر ایجاد میکند که باید از کجا شروع کند.

بخش داستانی بازی

همانطور که از حالت داستانی Super Mario Maker 2 انتظار میرفت , در ابتدای بازی قلعه ای که ماریو و دوستانش در آنجا هستند بعلت یک حادثه نابود میشوند. ماریو و دوستانش در طی مراحل سعی در جمع آوری پول برای ساختن دوباره قلعه خود میکنند. این کلیت داستان است که باید در مورد آن میدانستید.

100 مرحله برای بخش داستانی از پیش ساخته شده تا شما از این لحاظ هیچ کمبودی احساس نکنید . اما Super Mario Maker 2 در راهی قدم گذاشته است که بسیار بهتر از نسخه های قبل آن است.

آیتم هایی برای ضربه زدن به حریف , بالا رفتن از سطوح , و یا حتی سواری در وسیله نقلیه همه و همه آیتم هایی هستند که با این بازی اضافه شده اند.

بازی Super Mario Maker 2 دیگر از فضای دو بعدی دور شده و جای خودش را به فضای سه بعدی و زیبایی داده که باعث شده محیط این بازی بسیار پویا تر باشد.

دیگر این بازی از مسیر های مستقیم و افقی تنها استفاده نمی کند و گاهی اوقات کارکتر بازی مسیر های عمودی را نیز میپیماید تا از مرحله عبور کند.

به راحتی میتوان گفت که هیچ یک از مراحل دقیقا شبیه به هم نیست و در هر مرحله ما با چالش های جدیدی رو به رو میشویم که با عث میشود از بازی کردن لذت ببریم.

Super Mario Maker 2 مراحل بسیار خلاقانه طراحی شده و در آن ابزار های مختلفی وجود دارد که من هرگز آنها را در نسخه های قبل ندیده بودم.

بعضی مراحل سطح مهارت شما را با ابزار های مختلف بازی به چالش میکشند , مثلا مرحله ایی وجود دارد که در آن شما کاملا سوار بر اتومبیل هستید و بازی مهارت شما را با اتومبیل میسنجد.

منظور من از مطالب بالا این است که بخش داستانی Super Mario Maker 2 میتواند به تنهایی یک بازی جداگانه باشد. تعداد مراحل بازی آنقدر زیاد است که حتی منم بعد از این همه بازی هنوز 5 صفحه دیگر تا پایان آن فاصله دارم.

اما اگر بخواهم صادقانه بگویم , آرزو میکنم که ای کاش مراحل بیشتری وجود داشته باشند تا به این زودی ها بخش داستانی این بازی تمام نشود.

بخش ساخت مرحله

تعجبی نیست که بخش ساختن مرحله در Super Mario Maker 2 بخش پرطرفداری باشد چون به کار بر اجازه میدهد که درجه سختی مرحله را خودش تعیین کند و آنرا به سلیقه خود بچیند و با دیگران به اشتراک بگذارد.

از اینرو دیگر مراحل این بازی به این راحتی ها تمام نمیشود بلکه ممکن است هر دفعه چالش های جدید و جذابی پیش روی کاربرانش باشد.

قبل از اینکه بازی منتشر شود من اخباری دریافت کردم که این بازی بصورت سه بعدی است . این موضوع مرا به فکر وا داشت که چگونه کاربر میتواند بخش سه بعدی طراحی کند و این موضوع تا قبل از انتشار بازی برایم سوال بود.

بعد از انتشار Super Mario Maker 2 فهمیدم که محیط طراحی بازی نه تنها سخت نیست بلکه بسیار جالب و روان است و کاربر میتواند با آزادی بیشتری مرحله خود را بسازد.

البته باید این موضوع را هم گفت که میتوان به صورت دوبعدی نیز مرحله را طراحی کردو این انتخاب با کاربر بازی است.

در حال حاضر این بازی برای نیتندو سوییچ منتشر شده و مراحل را هم میتوان از طریح صفحه لمسی و هم از طریق کنترلر ساخت.

برای طراحی مراحل دست شما بسیار باز است به طور مثال در بالای صفحه فقط 12 آیتم وجود دارد که میتوانید از آنها استفاده کنید. حتی میتوانید تنظیم کنید که آنها چگونه کار کنند یا حتی کاری کنید که بعد ار چند ثانیه حرکت یا ناپدید شوند.

در بخش ساخت مرحله سه بعدی Super Mario Maker 2 از آیتم هایی میتوانید استفاده کنید که در بخش دو بعدی آن موجود نیست ( مانند لباس گربه که باعث میشود ماریو مثل یک گربه از سطوح بالا برود.)

در یکی از مراحل ساخته شده توسط کابران نمیتوانستم از قدرت پرش کارکتر استفاده کنم و این برای بسیار جذاب بود . بعد از رد کردن آن مرحله با خودم تصمیم گرفتم یک مرحله محشر بسازم.(بعد از ساختن چند مرحله دیدم اصلا به درد نمیخورند و آنها را پاک کردم.)

مطلب پیشنهادی : معرفی و بررسی بازی My Friend Pedro

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی