گوگل ۸۵ نرم افزار آلوده به تبلیغات را از گوگل پلی حذف کرد!

time

1 دقیقه-۱۳۹۸/۰۵/۲۷

main-image

ممکن است شما هم گاهی شنیده باشید که گوگل نرم افزار های مخرب و مزاحم را از فروشگاه خود حذف می کند، برخی از این نرم افزار ها یا بازی ها در ظاهر کارآمد هستند و بعضی اوقات هم اینگونه هستند.

این نرم افزار های مزاحم به گونه ایی طراحی شده اند که در هنگام نصبشان یک نرم افزار مخفی دیگر در گوشی شما نصب می کنند و با تبلیغات مزاحم شما را ناراحت میکنند.

اکنون گوگل اعلام کرده است که ۸۵ نرم افزار را که با این روش از کاربران سو استفاده می کردند را ردیابی و حذف کرده است.

به گفته Trend Micro این نرم افزار ها “AndroidOS_Hidenad.HRXH,” نامیده می شوند ، که از روش های پیشرفته ایی برای جلوگیری از شناسایی شدن استفاده می کنند.

این نرم افزار ها درست است که به گوشی افراد آسیب نمی رسانند ولی از نامشان مشخص است که مزاحم هستند، این نرم افزار ها تبلیغات از منابع نا مشخص و تمام صفحه را بر روی گوشی کاربر به نمایش در می آورند که در بعضی موارد هم به سختی بسته می شوند!

گوگل 85 نرم افزار آلوده به تبلیغات را از گوگل پلی حذف کرد!

این نرم افزار های مزاحم اکثرا از نوع بازی و نرم افزار های عکاسی هستند که طی تحقیقات گوگل شناسایی شده و از فروشگاه حذف شده اند.

این نرم افزار ها با اتصال به سرور و در هنگام خاموش شدن صفحه به صورت زمانبندی شده به کاربر تبلیغ می فرستند ، که کاربران قربانی در طول روز و در هنگام روشن کردن صفحه گوشی خود تبلیغات زیادی را مشاهده می کنند.

مطلب پیشنهادی:Play Pass سرویسی از گوگل که نرم افزار ها را رایگان می کند!

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی