+10 ابزار که پاک کننده فایل های اضافه و تکراری هستند.

time

3 دقیقه-۱۳۹۸-۰۵-۱۴

main-image

شما هم حتما تجربه کرده اید که بعد از نصب ویندوز وپس از گذشت چند ماه حافظه شما به صورت باور نکردنی پر می شود، چون فایل های اضافه ویندوز آن را پر می کنند و یا شما فایل های تکراری را وارد کامپیوتر خود کرده اید.

حذف کردن این فایل ها روش های مختلفی دارد یکی از آن ها استفاده از PowerShell ویندوز است که می توانید با استفاده از دستوراتی این کار را انجام دهید.

ولی کار با این ابزار ویندوز برای هر کسی آسان نیست ، در حالی که پیچیدگی خاصی هم ندارد. پس افراد بدون استفاده از نرم افزار جدا گانه برای حذف فایل های اضافه مجبور می شوند به دنبال آن ها بگردند و یکی یکی آن ها را حذف کنند!

البته کسانی که از CCleaner استفاده می کنند می توانند از ابزار مخصوص این کارش استفاده کنند که در منوی Tools > Duplicate Finder قرار دارد که فایل های تکراری را پیدا می کند.

البته من روش بالا را پیشنهاد نمی کنم جون برای این کار ابزار قدرتمند تری نیز وجود دارند که شما می توانید از ان ها استفاده کنید.

ابزار های برای پیدا کردن فایل های تکراری

شما می توانید برای این کار یکی از ابزار زیر را استفاده کنید(برای دانلود آن ها روی اسمشان کلیک کنید تا به مکان دانلود منتقل شوید).

در نرم افزار های بالا توصیه ما این است که از CloneSpy استفاده کنید زیرا دارای رابطه کاربری ساده ایی است البته ممکن است یک مقدار به هم ریخته باشد.

این نرم افزار حذف فایل های اضافه یک نسخه قابل حمل هم دارد که می توانید آن را بر روی فلش ریخته و هرجا از آن استفاده کنید، البته مهم ترین ویژگی آن رایگان بودنش است.

خب شما میتوانید به صفحه دانلود هر کدام بروید و یکی از آن ها دانلود کنید، ولی ما اکنون به سراغ ابزار ها دیگر برای این کار می رویم.

ابزار هایی برای پیدا کردن فایل های حجیم

برای زیاد کردن فضای کامپیوتر خود نیاز دارید که فایل های حجیم و جاگیر را حذف کنید، ابزار های زیر در این زمینه به شما کمک می کنند.

البته دقت داشته باشید که نرم افزار های بالا برای ویندوز هستند و برای مک بوک کاربرد نداند و شما می توانید با کمی تحقیق نرم افزار برای محصولات اپل هم پیدا کنید.

مطلب پیشنهادی:جزئیات آپدیت جدید Vivaldi با قابلیت بلاکر تبلیغات

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی