Messenger Kids فیسبوک مانند دیگر محصولات این شرکت دارای مشکل امنیتی!

time

2 دقیقه-23 جولای 2019

main-image

مسنجر کیدز مانند دیگر محصولات فیسبوک مشکل امنیتی دارد،این مشکلات که در تمامی نرم افزار های فیسبوک دیده می شود باعث بی اعتمادی بیشتر مردم شده است.

طرز کار نرم افزار Messenger Kids به این صورت بود،افرادی که توسط والدین تایید می شدند می توانستند با کودکشان ارتباط داشته باشند.و اینگونه امنیت فرزندانشان در این شبکه مجازی حفظ میشد.

ولی این مشکل امنیتی باعث می شد که کودکان بتوانند بدون اطلاع والدینشان با افرادی که تایید نشده اند ارتباط داشته باشند، که این ممکن بود باعث آسیب های اجتماعی شود!

Messenger Kids در چه زمانی و برای چه هدفی ساخته شد؟

غول شبکه های اجتماعی این نرم افزار را در سال 2017 معرفی کرد، هدف مسنجر کیدز ارتباط کودکان زیر 13 سال با دوستان و خانوادهشان بود، که افراد توسط اکانت فیسبوک والدین کنترل می شدند، که باعث می شد که یک چت یا تماس ویدئویی ایمن داشته باشند.

اما این تایید امنیتی توسط والدین برای گروه های چت عمل نمی کرد که در اینجا بود که مشکل امنیتی کشف شد و کودکان با افراد نا مشخص ارتباط داشتند.

فیس بوک اعلام کرد که در هفته گذشته هزاران هشدار را برای والدین ارسال کردیم و گفته ایم که از مشکل آگاهیم و تمام گروه ها را به صورت موقت غیر فعال کردیم.

اما به گفته فیس بوک قرار بود ، افرادی که وارد گروه می شوند توسط والدین سازنده گروه کنترل شوند ولی به دلیل مشکل فنی این اتفاق نیافتاد.

این موضوع باعث بدبینی والدین نسبته به مسنجر کیدز شده است که باید بیشتر حواس فرزندان خود را داشته باشند.ولی فیس بوک قول داده است که باگ امنیتی را درست کند و به مشکل رسیدگی کند.

ولی میدانیم که این مشکلات اولین بار نیست که در فیسبوک اتفاق نمیافتد و اخیرا به خاطر این اتفاقات چند میلیارد دلار جریمه شده است.

مطلب پیشنهادی:کارت حافظه microSD یک ترابایتی دیوانه کننده است،ولی صبر کنید تا ارزان شود!

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

1

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی