پروژه خواندن ذهن،فیسبوک در آینده ذهن شما را می خواند.

time

1 دقیقه-۱۳۹۸-۰۵-۰۹

main-image

شاید شما هم ایده خواندن ذهن را در فیلم های علمی تخیلی بسیاری دیده اید ، اما تا به حال هیچ چیز واقعی در مورد آن ندیده بودید.اما فیسبوک در حال کارکردن بر روی این موضوع است و موفق خواهد شد.

این هفته بخش تحقیقات فیسبوک از موضوع علمی جدیدش توضیحاتی جاه طلبانه داد، آن ها گفته اند که شبکه اجتماعی فیسبوک به ذهن های مردم راه خواهد داشت و از طریق ذهن با فیسبوک در ارتباط خواهند بود. اما منظورشان چیست؟

این تحقیقات در دانشگاه کالیفورنیا، سان‌فرانسیسکو  بروی داوطلبان انجام می شود که در آینده باعث می شود که افرادی که توانایی حرف زدن خود را از دست داده اند به توانند با استفاده از این دستگاه خواندن ذهن زندگی جدید را در ارتباطات خود شروع کنند.

این تحقیقات بر روی رمز گشایی سیگنال های گفتاری مغز است که از طریق این سیگنال ها می توان درک درستی از گفتار فرد داشت.

ادی چانگ ، دکتر اعصاب گفتار که در حال تحقیق بر روی این پروژه است گفت“افرادی که به دلیل معلولیت های به وجود آمده نمی توانند درست حرف بزنند یا توانایی گفتار ندارند ، به وسیله بدن خود پیام را میرسانند که هرکسی آن حرکات را درک نمی کند”.

همچنین گفت“با استفاده از این تکنولوژی می توان گفتار آن ها را به صورت واضح از مغزشان دریافت کرد و به افراد دیگر منتقل کرد”.

فعلا دستگاه های خواندن ذهن در حال توسعه هستند و با استفاده از الکترود هایی که در ذهن داوطلبان کاشته اند در حال انجام این کار هستند.

اما در ابتدای کار هیچ پیامی را از مغز نمی توانستند دریافت کنند ولی با تلاش بسیار زیاد اکنون می توانند پیام هایی را از مغز دریافت کنند و آن را در موبایل و کامپیوتر نمایش دهند.

مطلب پیشنهادی:بازوی مکانیکی جدید جای دست را برای معلولان می گیرد!

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی