چگونه خودرو های برقی میتوانند نوع نگاه به ماشین ها را تغییر دهند؟

time

4 دقیقه-۰۶ مرداد ۱۳۹۸

main-image

خودرو های برقی به لطف تسلا و شرکت بزرگی مانند نیسان جان تازه ایی به خود گرفته اند.در خودرو های برقی ازتکنولوژی های سنگینی استفاده می شود که باعث تغییر شکل آن در داخل می شود.

اما این تغییرات فقط بر داخل این ماشین ها تاثیر نمی گذارد بلکه باعث به وجود آمدن تغییرات زیادی در ظاهر این نوع ماشین ها می شود.

از آنجا که این خودرو ها از راننده استفاده نمی کنند و جای دستگاه های مکانیکی به الکتریکی داده شده است ، باید شکلی دیگر برای ماشین های برقی و ماشین های بدون سرنشین در نظر بگیریم.که می تواند باعث تغییرات تکاملی و انقلابی شود.

خودرو های بدون سرنشین الکتریکی را می توانید به زودی در جاده ها ببینید زیرا در جلوی آن ها به جای محفظه هوا از سنسور های قوی و هوشمند استفاده شده است.

به دلیل نبودن موتور و اجزای مربوط به آن بخش زیادی از فضا در جلو خودرو خالی می ماند که می توان از آن برای نگه داری وسایل استفاده کرد.

ریچارد رینا مهندس خودروی سابق گفته است“با به وجود آمدن این فضا در جلو خودرو ها باید شاهد طراحی مجدد خودرو ها توسط تولید کنندگان باشیم که این می تواند درخشان باشد”

در طراحی قبلی خودرو ها یک پنجره مشبک در جلو قرار داشت که برای تهویه گرما قرار داده شده بود ولی خودرو های برقی دیگر نیازی به این پنجره ها و تهویه زیادی ندارند.پس می توان آن ها را حذف کرد.

در خودرو های مکانیکی سنتی از روغنکاری برای رانکردن اجزا استفاده می شد ولی خودرو های برقی به این روانکاری هم نیاز ندارند پس می شود گفت اجزای روانکاری هم حذف می شوند.

چگونه خودرو های برقی میتوانند نوع نگاه به ماشین ها را تغییر دهند؟

این ماشین های بدون سرنشین چگونه کار می کنند؟

وجود سپر در این ماشین ها اهمیت و استفاده دیگر دارد، در سپر آن ها از سنسور هایی برای تشخیص برخی موارد استفاده می شود و همچنین آینه های راننده موجود در ماشین ها حذف می شود.

به جای این آینه ها از دوربین ها مخصوص استفاده می شود تا دقت رانندگی بالا تر رود ، فکر می کنم که طریقه کار این دوربین ها این است که با نور های LED که در جاده قرار دارند مسیر خود را شناسایی کند.

شکل داخلی ماشین ها ، با فضایی بیشتر.

ماشین های بدون سرنشین با از بین بردن برخی اجزای اضافه فضای بسیار زیادی را به وجود آورده اند که باعث می شود که کابین ماشین بدون افزایش سایز ماشین بسیار بزرگ تر شود.

از بین رقتن بسیاری از پنل ها مانند پنل کنترل میزان بنزین و گاز و … باعث شده است که یک صفحه دیجیتال و بسیار ساده تر برای کنترل باتری و کارهای دیگر جای آن ها را بگیرد که با عث سادگی کارایی ماشین ها برقی می شود.

البته ماشین های برقی گاز های گلخانه ایی تولید نمی کنند پس فضایی که سیستم دفع دود اشغال می کرد هم از بین میرود.

در آینده مشخص نیست که این نوع خودرو ها چه شکلی دارند ولی مطمئنن می دانیم که یک انقلاب در صنعت را رهبری می کنند.

مطلب پیشنهادی:چگونه خودرو های اتوماتیک آینده را در دست میگیرند؟

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی