فلش بک: Nokia N-Gage اولین گوشی گیمینگ که توسط نوکیا ساخته شد!

time

2 دقیقه-۱۳۹۸/۰۵/۲۸

main-image

گاهی اوقات شرکت ها محصولات خود را در زمان نا مناسب عرضه می کنند، مثلا نوکیا با عرضه Nokia N-Gage در گذشته با شکست مواجه شد ولی اکنون شرکت ها گوشی های گیمینگ خود را با موفقیت و با فروش بالا وارد بازار می کنند.

N-Gage در سال ۲۰۰۳ به عنوان رقیب Game Boy نیتندو که در سال ۲۰۰۱ عرضه شده بود به بازار آمد. این محصول در بعضی ویژگی ها واقعا عالی بود ولی نقص هایی هم داشت.از میان این نقض ها قیمت ۳۰۰ دلاری آن بود که از Game Boy حدود ۱۰۰ دلار گرانتر بود.

اما قیمت این محصول هم دلیل داشت، چون برخلاف محصول نیتندو این فقط یک کنسول بازی نبود بلکه یک تلفن همراه قدرتمند در زمان خود نیز بود ، آن دوربین داشت و تمام قابلیت های یک گوشی را داشت.

ولی در هنگام زنگ زدن یا جواب دادن گرفتن آن سخت بود زیرا طراحی آن بیشتربرای گیم بود و هنگامی که می خواستید زنگ بزنید باید آن را با چنگو دندان می گرفتید و اذیت کننده بود.این هم یکی دیگر از مشکلات این گوشی!

N-Gage پردازنده و سخت افزار قوی تر نسبت به GBA داشت ولی کیفیت و اندازه نمایشگر آن کم تر بود، و اینکه کنترل GBA بسیارساده تر نسبت به نوکیا بود.

فلش بک: Nokia N-Gage اولین گوشی گیمینگ که توسط نوکیا ساخته شد!
فلش بک: Nokia N-Gage اولین گوشی گیمینگ که توسط نوکیا ساخته شد!

پس چه قابلیت هایی داشت؟

اما نوکیا جلوتر بود و بازی های چند نفره آن زمان را می توانستید در آن با اتصال به بلوتوث انجام دهید ولی در نیتندو باید دو یا چند درست گاه را با سیم و آداپتور به هم متصل می کردید!

N-Gage همچنین این گوشی امکان بازی کردن بازی ها به صورت آنلاین نیز را داشت ، که یکی از پرفروش ترین بازی هایش که در سال ۲۰۰۴ منتشر شد Pocket Kingdom: Own the World نام داشت و به صورت آنلاین بود که در یک روز ابتدایی در امریکا ۲۴۰۰۰۰ نسخه به فروش رساند!

درست است که اکنون این بازی ها در برابر فورتنایت هیچ ارزشی ندارند ولی نوکیا با ادامه این محصول می توانست یکی از بهترین گوشی های گیمینگ دنیا را داشته باشد!

مطلب پیشنهادی:ماکروسافت دسته های جدیدی را برای Xbox Cloud ثبت اختراع کرد!

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی