بیش از 95 درصد 1600 آسیب پذیری پیدا شده توسط Project Zero گوگل برطرف شدند

time

1 دقیقه-۱۳۹۸-۰۵-۱۸

main-image

Project Zero نام پروژه مخوف امنیتی گوگل است که از تیمی بسیار قدرتمند در این زمینه تشکیل شده اند ، که وظیفه آن ها پیدا کردن اسیب پذیری ها و مشکلات قبل از دیگران است و به آن ها وقت داده می شود آن ها را درست کنند.

البته این تیم به همان اندازه که محبوب می تواند باشد می تواند مورد نفرت هم قرار بگیرد ، این تیم اخیرا سکوت کرده بودند و دلیل این کار را سیاست خود دانستند و اخیرا گفته اند که بیشتر 1600 مشکلی را که پیدا کرده بودند برطرف کرده اند.

البته Project Zero یک شمشیر دولبه است که برای تمام شرکت های بزرگ تکنولوژی مانند گوگل و اپل و ماکروسافت بسیار مفید است چون اشکالات پیدا شده را در اختیار این شرکت ها قرار می دهند تا رفعشان کنند.

ولی این مدت محدود است و حدود 90 روز است ، و اگر در زمان مشخص شده درست نشوند آن ها را به صورت یک پکیج در اختیار عموم قرار می دهند که هکر ها هم جز آن ها هستند.

به گزارش پروژه صفر گوگل ایرادات پیدا شده توسط این تیم از 30 جولای تا کنون 1،585 بوده اند که در 90 روز 1,411 تعداد از آن ها درست شدند و 174 از آن ها باقی مانده است که به این تعداد مشکل حدود 14 روز وقت داده اند که درست شوند.

Project Zero می گوید “که اینکار آن ها برای تمام شرکت ها مفید است ولی انتشار ایرادات قبل از درست کردن آنها می تواند بسیار خطرناک باشد ولی شرکت ها فکر نکنند که اگر اشکالات آن ها طی زمان های داده شده رفع نشود اطلاعات محفوظ می مانند “

آیا این پایان کار هکر ها میشود؟

اما این مشکلاتی که پیدا می شوند فقط این تیم پیدا نمی کند بلکه ممکن است که هم زمان مهاجمان دیگری آن را پیدا کرده و از آن سو استفاده کنند، پس با این تیم قدرتمند امنیتی هم نمی توان جلوی مهاجمان را به صورت 100 درصد گرفت.

مطلب پیشنهادی:Play Pass سرویسی از گوگل که نرم افزار ها را رایگان می کند!

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی