اپل می تواند سایت هایی که کاربران سافاری را ردیابی می کنند را مجازات کند

time

1 دقیقه-۱۳۹۸/۰۵/۲۵

main-image

درست است که قیمت محصولات اپل زیاد است ولی ، حداقل می توان گفت اپل برخلاف دیگر رقبایش به حریم خصوصی کاربران خود بسیار اهمیت می دهد. یکی از این محافظت ها محافظت در اینترنت با مرورگر سافاری است.

اپل می خواهد که سایت هایی را که از ردیابی در سطح نت استفاده می کنند را سرکوب کند ، به گفته این شرکت این سایت ها با وب کیت جدید Safari شناسایی می شوند و این قدم محکمی برای از بین بردن اینگونه وبسایت ها است.

همچنین در مورد کارکرد آن چیزی نگفته اند تا از دور زدن آن جلوگیری کنند ، و گفت اند که هیچ استثنایی در بین سایت ها وجود ندارد و هر سایتی که از این قابلیت استفاده کند توسط سافاری مسدود می شود. حتی اگر هم قانونی باشد باز هم قابل بخشش نیست!

حتی اگر سایتی هم بخواهد این قابلیت ضد ردیابی اپل را دور بزند ، به عنوان یک سایت آسیب رسان به امنیت کاربران مسدود می شود.پس بهتر است مدیران سایت به دنبال آن نباشند.

این گفته اپل است: “اگر یک سایت بخواهد که این قابلیت های ما را دور بزند ممکن است که بدون اطلاع قبلی محدودیت های سنگینی را بر روی آن اعمال کنیم”.

این قابلیت ممکن است به صورت جهانی باشد ، پس اپل می خواهد جلوی تمام این سایت ها بایستد، یا آن ها را توسط یک الگوریتم طبقه بندی کرده است!

اپل گفته است در ابتدا و آپدیت اولیه Safari ممکن است که قربانی های نا خواسته هم داشته باشیم که در آپدیت های آتی برطرف خواد شد.

مطلب پیشنهادی:اقتصادی ترین و پرکاربردترین و بهترین لپ تاپ های ماه آگوست ۲۰۱۹

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی