سیر تا پیاز ویژگی های اندروید 10 بررسی شده توسط گیمو-قسمت دوم

time

4 دقیقه-06 سپتامبر 2019

main-image

خب به بخش دوم بررسی اندروید رسیدیم، خب در ابتدا به بررسی سیستم اطلاع رسانی اندروید 10 می پردازیم.در هر آپدیت گوگل دیده شده که این سیستم تغییر کرده است،ولی میزان تغییر آن بسیار زیاد نبوده است، ولی تغییراتی که اعمال کرده است قابل توجه هستند.

یکی از قابلیت های اضافه شده به آن ، پاسخ هوشمند است، که برای هر برنامه پیامرسانی که نصب می کنید فعال است،البته این پاسخ گویی هوشمند نیازی به انترنت ندارد که این نشان دهنده تلاش زیاد گوگل برای توسعه اندروید است.

کار پاسخ هوشمند به گونه ایی است که برای پیام هایی که دریافت می کنید، وسایل مورد نیاز را فراهم می کند! مثلا در هنگامی که آدرسی برای شما فرستاده می شود ، در قسمت اطلاع رسانی اندروید 10 ( نوتفیکیشن) دکمه ایی برای باز کردن نقشه و نمایش آن آدرس موجود است.

هنگامی که بروی اعلان دست خود را نگه دارید، یک منوی جدید برای شما باز می شود که به کمک ان می توانید ویژگی های مربوط به اعلان برنامه مورد نظر را نتظیم و غیر فعال کنید.

همچنین می توانید برخی از اعلان ها که برای شما اهمیت زیادی ندارند و یا حتی مزاحم هستند را بی صدا کنید که در هنگام آمدن آن ها متوجهشان نشوید.

سیر تا پیاز ویژگی های اندروید 10 بررسی شده توسط گیمو-قسمت دوم

خب به بررسی حالت تاریک اندروید 10 رسیدیم!

پس از سال ها در خواست کاربران گوگل بلاخره قانع شد و حالت تاریک را به ویژگی های اندروید 10 خود اضافه کرد. و این تم بسیار خوب و پخته است.برای این تم باید یک صفحه نمایش تاریک هم استفاده کنید . یکی از مزیت های این قابلیت در صفحه نمایش های AMOLED نگه داری ظرفیت باتری است که باعث می شود که دیر تر شارژ خالی کند.

تم تاریک یکی از بهترین قابلیت های اندروید 10 است ، که کاربران زیادی منتظر آن بودند، البته قابلیت های دیگری مانند نوتفیکیشن و تنظیمات سریع و .. این نسخه اندروید نیز خاص هستند.

یک نکه خوب این است که در حالت تاریک تم نرم افزار ها هم تاریک می شود ولی برخی از نرم افزار ها مانند جیمیل که تم سفید رنگ دارند از قابلیت تاریک پشتیبانی نمی کنند و باعث بی نظمی و اذیت شدن کاربران می شود،البته به زودی برای این برنامه ها هم قابلیت تم تاریک اضافه می شود.

برای فعال کردن این قابلیت می توانید به بخش زیر یروید و به دنبال دکمه فعال کردن حالت تاریک بگردید:

“Settings > System > Advanced > Developer options”

در زیر تصاویری از حالت تاریک اندروید 10 قرار دارد که می توانید با کلیک بر روی آن ها را بزرگ نمایی کنید.

تغییر مجدد تنظیمات در اندروید 10 با ویژگی های اضافه

این یک چیز عادی است و گوگل با هر آپدیت اندروید مقداری از تنظیمات ان را تغییر می دهد ، که باید بگوییم که این لازمه آپدیت است.

گوگل همیشه متهم بوده است که به حریم خصوصی کاربرانش اهمیت نمی دهد ولی برای ثابت کردن خلاف آن به بخش تنظیمات یک بخش برای مدیریت حریم خصوصی اضافه کرده است که در آن می توانید تمامی مجوز های نرم افزار ها را بررسی کنید.

همچنین بخش مدیریت فعالیت های گوگل در آن وجود دارد، مثلا می توانید مشخص کنید گوگل می تواند به چه چیز هایی دسترسی داشته باشد و اجازه دسترسی به چه چیز هایی را ندارد.

یکی از قابلیت های امنیتی که قوی تر شده است ، بخش موقعیت مکانی است که در گذشته فقط یک دکمه خاموش روشن بود ولی اکنون اندروید 10 به کمک ویژگی های آن می توانید به طور کامل آن را مدیریت کنید و حتی نرم افزار هایی که در پس زمینه موقعیت شما را می گیرند باید از شما اجازه داشته باشند.

همچنین نرم افزاری را که به عنوان پیشفرض برای کاری قرار داده اید تمام مجوز های مربوط به آن کار را می گیرد و دیگر نیازبه تایید نیست ، زیرا موجب مزاحمت می شود.

خب در زیر تصاویر مرتبط به تنظیمات را میبینید ، که مکان های مختلف آن را نشان می دهد.

مطلب پیشنهادی:سیر تا پیاز ویژگی های اندروید 10 بررسی شده توسط گیمو-قسمت اول

مطلب پیشنهادی:سیر تا پیاز ویژگی های اندروید 10 بررسی شده توسط گیمو-قسمت سوم

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی