سیر تا پیاز ویژگی های اندروید 10 بررسی شده توسط گیمو- قسمت سوم

time

5 دقیقه-08 سپتامبر 2019

main-image

در قسمت سوم بررسی ویژگی های اندروید 10 ابتدا به سراغ بررسی منو اشتراک گذاری آن می رویم و به بررسی کامل آن می پردازیم.

دردناک ترین قسمت در اندروید تا کنون منو اشتراک گذاری آن بوده است ، گرچه بسیار مفید است – ولی برای پلتفورمی که قبل از اپل این سیستم را معرفی کرد واقعا جای تاسف است زیرا اپل بیشتر آن را گسترش داده است.

ولی بلاخره گوگل تصمیم گرفت که در منو اشتراک گذاری اندروید 10 آن را تغییر دهد و مقداری کارکرد آن را بهبود بخشد.که این باعث می شود که در هنگام کلیک بر روی گزینه اشتراک دیگر برنامه های اضافه باز نشوند.و در لیست برنامه های نمایش داده شده فقط نرم افزار های مرتبط قرار گیرند.

البته این نوع سیستم اشتراک گذاری در نسخه قبلی هم وجود داشت ولی در حال حاضر بسیار سریعتر شده است و به جای 8 نرم افزار پیشنهادی در بالا 4 نرم افزار پیشنهاد می دهد.

البته این نرم افزار های پیشنهاد شده هم بسته به تعداد استفاده آن ها تغییر می کنند و نرم افزار هایی را که بیشتر استفاده می کنید در این لیست قرار می گیرند، همچنین یکی از قابلیت های خوب این نوع اشتراک گذاری این است که شما می توانید لینک آن را کپی کنید بدون اینکه نرم افزار دیگر را باز کنید.

یکی از قابلیت های حذف شده از این سیستم اشتراک گذاری قابلیت پین نرم افزار به بالا است ، که در نسخه قبلی وجود داشت ولی بنا به دلایلی گوگل آن را حذف کرده است.

Focus Mode و نسخه ارتقا یافته Family Link

گوگل در سال گذشته به مجموعه اندروید خود Digital Wellbeing(بخش سلامتی دیجیتال) را اضافه کرد ولی یک چیز در مورد آن گیج کننده است ، که آپدیت جداگانه آن نسبت به اندروید است.

امسال همراه با اندروید 10 قابلیت جدیدی به نام Focus Mode را به آن اضافه کرد که در دسترس گوشی های پیکسل و سایر گوشی ها با اندروید 9 و 10 قرار گرفته است.

نام آن نشان دهنده همه چیز در مورد آن است،معنی آن حالت تمرکز است،خب همانطور که شما حدس زدید کار کرد آن به این صورت است که شما در هنگام فعال سازی ان تعدادی نرم افزار انتخاب می کنید و این نرم افزار ها به حالت حواس پرتی می روند و دیگر برای شما نوتفیکیشن ارسال نمی کنند.البته با خاموش کردن این حالت دوباره می توانند برای شما نوتفیکیشن بفرستند.

و اما به سراغ Family Link می رویم که به اندروید 10 اضافه شده است. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که کار آن چیست؟ در جواب باید بگویم که این قابلیت برای کنترل فرزندان در فضای مجازی ساخته شده است.

البته چون نسخه های ابتدایی آن است ممکن است که کمبود هایی داشته باشد ولی به کمک آن می توانید ساعات کار کودکان خود را با برنامه ها تایین و مدیریت کنید و حتی می توانید ساعت خاموشی در شب را تایین کنید.

در این حالت شما می توانید از قابلیت مکث سریع برنامه ها هم استفاده کنید ، یعنی می توانید برنامه هایی که توسط فرزندان شما استفاده می شوند را به سرعت ببندید.ولی برای این کار شما به یک گوشی دیگر با اندروید 10 نیاز دارید.

چیز های جدید دیگر از اندروید 10

یکی از قابلیت های جدید اشتراک گذاری وای فای به شیوه جدید است، البته می توان به روش قبلی هم این کار را انجام داد ولی در روش جدید بارکدی روی صفحه نمایش شما نمایش داده می شود که با اسکن آن می توانند به شبکه شما متصل شوند.

البته بحث امنیت در اینجا خیلی مهم است چون می توانند اطلاعات شما را از این طریق به سرقت ببرند بنا بر این برای روشن کردن هات اسپات به اثر انگشت و یا رمز عبور نیاز است.

یکی دیگر از قابلیت های اندروید 10 وجود تنظیمات برای کنترل لرزش و تنظیم آن است که شما می توانید با رفتن به ” Settings > Accessibility > Vibration “ لرزش را برای تماس و پیامک و.. شخصی سازی کنید.

سیر تا پیاز ویژگی های اندروید 10 بررسی شده توسط گیمو- قسمت سوم

اگر شما هم از  Battery Saver استفاده می کنید باید بگویم که در اینجا یکم پیشرفته تر شده است و شما می توانید بر اساس میزان شارژ باتری تنظیم کنید که چه زمانی فعال شود و چه زمانی غیر فعال.

همچنین اگر شما از صدا های استریو استفاده می کنید در نتظیمات قسمتی وجود دارد که می توانید صدای آن را تنظیم کنید و میزان صدا در چپ و راست را تغییر دهید.

مطلب پیشنهادی:سیر تا پیاز ویژگی های اندروید 10 بررسی شده توسط گیمو-قسمت دوم

مطلب پیشنهادی:Sphero سازنده ابزار الکترونیک جعبه ای را به نام Little Bits را منتشر کرد

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی