سیر تا پیاز ویژگی های اندروید 10 بررسی شده توسط گیمو-قسمت اول

time

5 دقیقه-05 سپتامبر 2019

main-image

بازم آن وقت سال رسیده که گوگل نسخه بهبود یافته و با ویژگی های جدید اندروید 10 را بر روی گوشی های پیکسل خود عرضه کرده است، البته امسال یک ماه دیر تر از سال قبل اتفاق افتاد ولی آنچنان مهم نیست.پس بیایید به داخل آن شیرژه بزنیم.

android 10 یک جابه جایی بزرگ نسبت به نسخه های قبلی خود دارد ، که یکی از جابه جایی های بزرگ آن تغییر نام گزاری آن است،انگار گوگل از نام های دسر ها در این نسخه چشم پوشی کرده است و می خواهد روند خود را در این زمینه عوض کند.

طرح لوگو آپدیت جدید همان Bugdroid است که فقط مقدار کمی تغییر کرده است ، و سایز آن یک مقدار بزرگ تر شده است و رنک آن کم رنگ تر.

این شرکت با عرضه اندروید جدید دیگر بزرگ شده است و به فکر بازی گوشی نیست ،چون وارد دنیای دورقمی شده است و این نیز ولین نسخه آن است.

این آپدیت ویژگی های جدیدی دارد که قابل پیش بینی هستند ، شاید شما هم حدس زده باشید یکی از آن ها حالت تاریک است که منتظر آن بودیم ، همچنین یکی از تغییراتی که دویت داریم ان را مشاهده کنیم ، شیوه اطلاع رسانی جدید و تغییر ظاهر آن است!

ویژگی های جدید در ناوبری اندروید 10

یکی از ویژگی های جدید اندروید 10 سیستم ناوبری ارتقا یافته و بازسازی شده است که در نسخه قبل تغییراتی در آن ایجاد شده بود ولی از آن می توان به یک تلاش نا پخته گوگل یاد کرد.

برای ناو بری تلفن های همراه شرکت های گوشی سازی در دوسال اخیر طرح های خود را برای گوگل ارسال می کردند ، که در اندروید 10 نتیجه ان را می بینیم ولی تا قبل از آن فقط در اندروید Pie دیده می شد، چون به کمال نرسیده بود و این باعث نارضایتی های زیادی شد.

آیا اینبار موفق است ؟ بله این یک پیروزی برای گوگل است، که با نام ناوبری تمام صفحه شناخته می شود . ولی گوگل نتوانسته است که از پیچیده شدن آن جبو گیری کند و این باعث شده است که در ساختار ظاهری نیز تغییراتی اعمال کند.

یکی از این تغییرات تغییر در نمایش کشویی نرم افزار ها است که در این ناو بری نمی شود از آن استفاده کرد، که امروزه طرفدار های زیادی نیز دارد، پس مجبور می شوند که برای برگرداندن ان از نرم افزار های لانچر استفاده کنند.

سیر تا پیاز اندروید 10 بررسی شده توسط گیمو-قسمت اول

خب چون این سیستم جدید است باید به شما مقداری اموزش دهیم:برای رفتن به خانه دست خود را از پایین به بالا ببرید و مقداری مکث کنید.برای مشاهده نرم افزار های هم می توانید در منو قسمت نرم افزار های پیشنهادی را به بالا بکشید.برای بازگشت هم به هرنقطه از چپ یا راست صفحه نمایش ضربه بزنید.

برای جابه جایی بین برنامه ها می توانید که ابتدا با زدن روی دکمه ناوبری ان را فعال کنید سپس انگشت خود را به چپ یا راست بکشید.به همین راحتی.

اما مشکل چیست؟

اما ممکن است مشکلی پیش بیاید برخی از برنامه ها با کشیدن انگشت منو خود را باز می کنند ولی اکنون اندروید چکار باید کند؟باید به عقب برگردد یا کار ما را انجام دهد؟

این از زمان نسخه بتای اندروید 10 برای عموم جز ویژگی های عذاب آور گوگل بوده است. این شرکت سعی کرده است با روش های مختلف و با تغییرات کوچک این مشکل را رفع کند.

من هنوز درک نمی کنم که گوگل چرا می خواهد حتما تمام صفحه باشد! طبیعتا دکمه منو در بالای صفحه قرار دارد و برای کشیدن هم می شود از بالای صفحه استفاده کرد و از پایین صفحه برای اعمال اندروید استفاده کرد!

اگر گول به دنبال راحتی کاربران بود برای برگشت می توانست فقط از قسمت راست صفحه استفاده کند. اما راه حل گوگل برای حل این مشکل این است که برای باز کردن منو برنامه بر روی دکمه سمت چپ آن کلیک کنید و مقداری نگه دارید تا باز شود! ولی حرف ما یکی است: “راحتی بدون پیچیدگی”.

مطلب پیشنهادی:سیر تا پیاز اندروید 10 بررسی شده توسط گیمو-قسمت دوم

مطلب پیشنهادی:گوگل 85 نرم افزار آلوده به تبلیغات را از گوگل پلی حذف کرد!

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی