موزیلا در حال گسترش DNS برای امنیت حریم خصوصی کاربران Firefox

time

2 دقیقه-09 سپتامبر 2019

main-image

موزیلا مدتی است که با DNS بیش از HTTPS تست و آزمایش می کند و با CDN هایی مانند Cloudflare و Akamai کار می کند. به نظر می رسد موزیلا با بهره گیری از عملکرد و مزایای امنیتی در ترافیک DNS رمزگذاری شده ، قادر است این ویژگی را به طور پیش فرض فعال کند.

در ادامه فعالیت موزیلا برای اضافه کردن محافظت از حریم خصوصی است. به زودی موزیلا DNS را بیش از HTTPS را به کاتالوگ غنی از ویژگی های حریم خصوصی Firefox اضافه می کند.

موزیلا از سال 2018 در نرم افزار Nightly Firefox از DOH پشتیبانی میکند. کاربران این توانایی را دارند که به صورت دستی DoH را در تنظیمات مرورگر فعال کنند. با این حال ، هدف این بوده است که DoH را به جایی برساند که موزیلا بتواند بطور پیش فرض آن را در Firefox ادغام کند.

در آزمایشات اخیر ، موزیلا متذکر شد که چگونه می تواند مشکلات مربوط به استقرار گسترده DoH را تشخیص داده و کاهش دهد ، ضمن اینکه به انتخاب هر دو کاربر برای انتخاب کردن و تنظیمات سازمانی که ممکن است با این ویژگی کار نکند ، احترام گذاشته است. گفته می شود ، موزیلا اواخر همین ماه DoH را در آنچه که آن را “حالت برگشت” می نامد ، پشت سر می گذارد.

این بدان معنی است که اگر نام های دامنه با استفاده از DoH شکست بخورند ، Firefox به استفاده از سیستم عامل پیش فرض DNS باز می گردد. به طور مشابه ، اگر فایرفاکس تشخیص دهد که کنترل والدین یا خط مشی های شرکت مؤثر است ، Firefox DoH را غیرفعال می کند.

موزیلا قصد دارد به تدریج DoH را در ایالات متحده در اواخر ماه سپتامبر از بین ببرد. با فرض عدم وجود سکسکه ، این شرکت قبل از استقرار کامل DNS بیش از HTTPS ، پیش فرض را صادر می کند.

مطلب پیشنهادی: Realme 5 Pro با دوربین 48 مگاپیکسلی و اسنپدراگون 712 را به طور کامل بررسی کنید

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی