ثبت اختراع جدید مایکروسافت:صفحه نمایشگر تاشو با لولا پر از مایع

time

2 دقیقه-۱۳۹۸-۰۶-۲۳

main-image

حتما شما هم دیده اید که سازنده های لپ تاپ و گوشی های هوشمند بر روی صفحه نمایشگر تاشو کار می کنند.نمونه گوشی آن Galaxy Fold است،و تبلت لنوو ThinkPad X1 است. و اکنون مشاهده می کنیم که ماکروسافت به این بازار علاقه نشان داده است.

مطابق ثبت اختراع جدید ماکروسافت که تمام حقوق معنوی و جهانی ان به ماکروسافت متعلق است، در بین لولای آن یک مایع یا گاز نیمه چسبناک جریان دارد، که حفره بین لولا و نمایش گر را پر می کند.

هدف این کار ماکروسافت این است که نمایشگر و لولا را از خطر گرد و غبار حفظ کند و دیگر کاربران در هنگام جمع کردن آن نگران شکستن آن نباشند.

تصویر زیر یک توضیح کامل در مورد ایده ماکروسافت نشان می دهد و شما را با شکل کلی آن آشنا می کند، و بخش های مختلف آن را به شما می شناساند.

ثبت اختراع جدید ماکروسافت:صفحه نمایشگر تاشو با لولا پر از مایع

اما ما نمی توانیم که کار آمدی آن را تایید کنیم چون هنوز یک ایده است و عملی نشده است، ولی می توان امیدوار بود که مشکل لولا را در گوشی های با نمایشگر تاشو حل کند.(هرچند که Galaxy Fold نیز در حال بهبود است).

اما به گفته این شرکت نوعی لپ تاپ با دو صفحه نمایشگر در پشت در های بسته برای کارمندان رو نمایی می شود.شاید در این لپ تاپ از این نوع لولا استفاده شده باشد.

اما تصاویر منتشر شده بیشتر شبیه به تلفن همراه یا تبلت هستند تا یک لپ تاپ! شاید ما در این رونمایی شاهد یک تبلیت ویندوز باشیم.

البته این فقط یک ثبت اختراع معمولی است و نمی توان گفت که حتما ماکروسافت در محصولات بعدی خود از آن استفاده کند یا خیر.این کار را خیلی از شرکت ها انجام می دهند چون می خواهند اختراع به نام خودشان باشد و دیگر شرکت ها آن را به ثبت نرسانند.

مطلب پیشنهادی:Asus’ZenBook Pro Duo بهترین لپ تاپ دو صفحه ایی برای طراحان

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی