ماکروسافت پیش نمایشی از PowerToys را برای ویندوز 10 رونمایی کرد

time

2 دقیقه-07 سپتامبر 2019

main-image

PowerToys مجموعه ابزاری بود که ماکروسافت در ویندوز 95 و ویندوز XP ارائه داد که بتعث می شد که کاربران در مدیریت کامپیوتر خود راحت تر باشند.بعد از آن در دیگر نسل های ویندوز این قابلیت بسته شد.

اما اکنون به عنوان یک پروژه منبع باز برای ویندوز 10 در دسترس قرار گرفته است و اولین پیشنمایش آن اکنون در دسترس است.

برای راه اندازی این قابلیت ماکروسافت از ماه مه سال قبل گفته بود که در ماه های تابستان سال بعد عرضه می شود و اکنون تابستان هم تمام شد و اکنون PowerToys در کنار ماست.

تفاوت این نسخه با نسخه های قدیمی این است که این کاملا پروژه باز است و اکنون می توانید آن را از گیت هاب دریافت کنید و تغییراتی در آن ایجاد کنید و از آن استفاده کنید.

برای دانلود از گیت هاب اینجا کلیک کنید

این پیشنمایش فعلا دو برنامه دارد: یکی برنامه کنترل دکمه های میانبر و یکی هم برای کنترل پنجره ها به نام FancyZones . کلید های میانبر این نرم افزار کامل هستند و می توانند کار را برای ما راحت تر کنند.

ماکروسافت پیش نمایشی از PowerToys را برای ویندوز 10 رونمایی کرد

واقعا یک چنین نرم افزاری کمبودش در ویندوز حس می شد ، چون یکی از رقبای ماکروسافت یعنی اپل در کامپیوتر های خود از چنین نرم افزاری برای راحت تر کردن کاربران خود استفاده می کرد.

اما FancyZones چکار می کند؟

خب سوال درستی پرسیدید، این قسمت برای کنترل لایه ها و قسمت های صفحه نمایش شما طراحی شده است.شما می توانید با این نرم افزار نحوه قرار گیری نرم افزار ها را تایین کنید و در هر زمان که خواستید از آن استفاده کنید.یعنی می توانید مرتب تر باشید.

کار با PowerToys و قسمت مدیریت لایه های آن بسیار ساده است و فقط کافی است که بکشید و رها کنید همین!

مطلب پیشنهادی:محققان “فلز سازگار” تولید می کنند که حتی می تواند از چشم انسان هم بهتر عمل کند

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی