شرکت Ubisoft دیگر بازی های خود را در Steam منتشر نمیکند!

time

2 دقیقه-28 آگوست 2019

main-image

Chris Early, مدیر اجرایی شرکت Ubisoft , که شخص مهمی برای مشارکت و درآمد شرکت Assassin’s Creed است, سخنانی در مورد نحوه کسب در آمد سرور Steam را به اشتراک گذاشته است. در ابتدا با گفت و گو با نیویورک تایمز گفت : مدل کسب و کار این شرکت , همانطور که تا امروز عملی بوده , عملی نیست.

وی گفت : چیزی که الان غیر واقعی است نحوه کسب درآمد آنهاست. این نشان نمیدهد که جهان امروز از نظر توزیع بازی در کجا قرار دارد.

Steam بطور معمول 30 درصد از در آمد را نزد خود نگه میدارد و تنها 70 درصد آنرا به توسعه دهنده میدهد. این در حالی است که رقیب آن یعنی Epic Games چیزی حدود 88 درصد درآمد را به توسعه دهنده باز میگرداند و خدمات آن به کاربرانش بیشتر است.

با توجه به اظهارات اولیه , درک این مسئله دشوار نیست که چرا شرکت Ubisoft برای انتشار یکی از بزرگ ترین بازی های خود یعنی The Division 2 در سال 2019 فروشگاه Epic Games را به جای Steam انتخاب کرده است. Division 2 همزمان در فروشگاه خود Ubisoft یعنی Uplay منتشر شد و فروش این بازی پس از دور زدن استیم 10 برابر شد.

هنوز معلوم نیست که شرکت Ubisoft در بازی های آینده خود سیاست مقابله با Steam را خواهد داشت یا نه. یکی دیگر از بازی های آینده این شرکت یعنی Ghost Recon: Breakpoint نیز در Steam به فروش نخواهد رسید.

Tim Sweeneyمدیر عامل شرکت Epic نیز در این داستان نقل شده است و از چگونگی استخراج درآمد در صنعت بازی سخن میگوید . او همچنین گفت : ما برای ایجاد اختلال آماده ایم!

با توجه به آنچه ارزش دارد , Epic گفت اگر Valve درصد سود خود از فروش را تغییر دهد مجبور میشود خیلی از سیاست های خود را تغییر دهد.

مطلب پیشنهادی: Destiny 2 قابلیت Cross Save را به بازی خود افزود !

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی