مقایسه بخش Survival بازی های پابجی و کال اف دیوتی موبایل

time

3 دقیقه-۱۳۹۸-۰۷-۱۷

main-image

ما در این پست میخواهیم بخش Survival دو بازی پرطرفدار موبایل یعنی پابجی و کال اف دیوتی که به تازگی منتشر شده است را مورد بررسی قرار دهیم . همانطور که میدانید بازی کال اف دیوتی توانسته رکورد دانلود در یک هفته را از بازی های پابجی و فورتنایت بگیرد و به حدود 100 میلیون دانلود در یک هفته برسد. میخواهیم علت اصلی این محبوبیت را بررسی کنیم که متوجه شویم که آیا فقط به خاطر اسم سری معروف کال اف دیوتی بوده یا سیستم بازی آن جذاب است.

مقایسه منو ها

همانطور که مشاهده میکنید منو کال آف دیوتی نسبت به پابجی پویا تر است و افکت های بیشتری دارد. البته کال اف دیوتی موبایل بخش مولتی پلیر را نیز دارا است و این خودش یک امتیاز بسیار بالایی برای این بازی به حساب می آید.

مقایسه لابی ها

کال اف دیوتی موبایل

همانطور که در تصویر بالا مشخص است در بازی کال اف دیوتی موبایل از ساختمان های اصلی این بازی استفاده شده و است و رنگ بندی آن نیز تقریبا مشابه آن است . محیط لابی پابجی موبایل نیز روشن تر از بای کال اف دیوتی است.

مقایسه ایر پلن ها

در ایرپلن کال اف دیوتی چندین هواپیما و هلیکوپتر موجود است و این یک حس نبرد واقعی را برای شما به نمایش میگذارد . اما در بازی پابجی تنها یک هواپیما موجود است و شما دید بیشتری بر روی نقشه بازی دارید.

مقایسه پرش از هواپیما

کال اف دیوتی موبایل

هنگام پرش از هواپیما در کال اف دیوتی کارکتر شما از بال های سنجابی استفاده میکند که این باعث میشود شتاب بیشتری بگیرید و در نوع خودش یک مدل فرود خاص است ولی فرود در پابجی بصورت سنتی اتفاق میوفتد و تا رسیدن به وقت باز کردن چتر از هیچ وسیله دیگری استفاده نمیکند.

مقایسه نقشه ها

نقشه کال اف دیوتی نسبت به نقشه پابجی کوچک تر است . البته باید گفت پابجی چندین نقشه مختلف برای بازی را دارا است. این امکان نیز وجود دارد که کال اف دیوتی نقشه های بیشتری به بخش survival بازی اضافه کند.

مقایسه کیفیت آب

البته باید گفت که کیفیت آب هردو بازی بسیار خوب است ولی آب در بازی کال اف دیوتی بسیار شفاف تر از بازی پابجی موبایل است و وقتی در آن شنا میکنید این امر کاملا به چشم می آید. در زیر تصاویر شنا کردن در ابهای این دو بازی را برای شما قرار داده ایم:

کال اف دیوتی موبایل

مقایسه ابزار های جنگی

کال اف  دیوتی موبایل
کال اف دیوتی موبایل

حالت های گرفتن اسلحه و شلیک تیر در کال اف دیوتی کاملا مشابه نسخه کامپیوتر این بازی بوده و کیفیت اسلحه های این بازی نیز از بازی پابجی موبایل بیشتر است . وقتی که تفنگ های هفت تیز را مشاهده کنید متوجه این تفاوت خواهید شد.

در این مطلب ما با قرار دادن تصاویر از این دو بازی در کنار یکدیگر آنها را با هم مقایسه کردیم و به نتیجه رسیدیم که بازی کال اف دیوتی موبایل نسبت به پابجی موبایل برتری دارد البته در آپدیت های آینده این دو بازی ممکن است رقابت آنها نیز بیشتر از الان شود.

مطلب پیشنهادی:بازی هایی که در ماه اکتبر 2019 منتشر میشوند + زمان دقیق

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی