حکم دادگاه FISA فاش کرد که FBI از پایگاه داده نظارت NSA سوءاستفاده کرده است

time

3 دقیقه-۱۳۹۸-۰۷-۱۷

main-image

حداقل یک سال ، اف بی آی جستجوی غیر مجاز شهروندان آمریکایی را از طریق پایگاه داده NSA انجام داده بود. سال گذشته ، دادگاه مخفی که بر برنامه های FISA نظارت دارد ، حکم داد که سازمان در دستیابی به آن اطلاعات ، قانون و اصلاحیه چهارم را نقض کرده است. این حکم امروز به تازگی رد شد.

حکم محرمانه دادگاه عالی نظارت بر اطلاعات خارجی (FISC) تصریح کرد که دفتر تحقیقات فدرال در هنگام تحقیقاتش چهارمین اصلاحیه ده ها هزار شهروند آمریکایی را نقض کرده است. دفتر مدیر اطلاعات ملی (ODNI) نظرسنجی FISC را که فاش نشده در روز سه شنبه منتشر کرد.

اسناد به شدت کاهش یافته اکتبر 2018 نشان می دهد که بین سال های 2017 و 2018 ، اف بی آی به طور نامناسب از بخش 702 قانون نظارت بر اطلاعات خارجی (FISA) برای به دست آوردن گواهینامه ها برای جستجوی بانک اطلاعاتی نظارتی که توسط سازمان امنیت ملی نگهداری می شود ، استفاده کرد. مأمورین به شهروندان آمریکایی از جمله ایمیل ، شماره تلفن و سایر اطلاعات شناسایی اطلاعاتی دسترسی داشتند.

به گفته وال استریت ژورنال ، برخی از جستجوها بسیار ناخوشایند بود مانند مأمورانی که خود ، دوستان ، خانواده و همکاران را جستجو می کردند. FISC حکم داد که این اقدامات به منزله نقض اصلاحیه چهارم است زیرا هیچکدام از جستجوها به ضمانت نامه ضمیمه نشده اند.

بیانیه ODNI آمده است:”در ابتدا ، FISC اکثر جنبه های گواهینامه های سال 2018 را تأیید کرد اما دریافت که بخش های خاصی از رویه تحقیقات فدرال تحقیقات فدرال (FBI) مربوط به استعلام از افراد ایالات متحده شایشته نیست. “

علاوه بر این ، بخش 702 FISA استفاده از پایگاه داده NSA را برای جستجوی شواهد و مدارک جرم در تحقیقات در مورد یک اتباع خارجی محدود می کند. معمولاً ،که تحقیق درباره تروریسم به حساب می آید.

جلسات دادرسی قبل از FISC برای اعطای چنین جستجوهایی به صورت خصوصی برگزار می شود و به دلیل حساسیت این تحقیقات ، راز رتبه بالا محسوب می شوند. به همین دلیل دادگاه برای صدور حکم از استاندارد بسیار بالاتری برخوردار است.

این حکم یک سال طول کشید تا علنی شود زیرا FBI در مقابل دادگاه تجدیدنظر نظارت بر اطلاعات خارجی (FISC-R) که مانند بازوی استیناف دادگاه FISA است تصمیم گرفت. با این حال ، FISC-R حکم اولیه را تأیید کرد که FBI هم بخش 702 و اصلاحیه چهارم را نقض کرده است.

مطلب پیشنهادی:حساب جک دورسی مدیرعامل توئیتر با یکی از روش های ساده و قدیمی توسط هکر ها هک شد

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی