پلیس آلمان به مرکز داده های جرایم سایبری که در پناهگاه سابق ناتو میزبانی می شد حمله کرد

time

2 دقیقه-۱۳۹۸-۰۷-۰۹

main-image

مقامات آلمانی اخیراً یک مرکز داده های جرایم سایبری را که به طرز نامحسوس در محدوده یک پناهگاه سابق 5000 متر مربع ناتو کار می کرد ، تعطیل کردند.

مقامات وب سایت های “بی شماری” را در سرورها پیدا کردند ، صفحات میزبان متخصص در فروش مواد مخدر غیرقانونی ، اسلحه ، داده های سرقت شده ، اسناد جعلی و حتی مستهجن برای کودکان.

این حمله روز جمعه گذشته در شهر کنار رودخانه خواب آلوده ترابن-تراباخ به انجام پیوست. براساس گزارش ها ، بیش از 600 عضو نیروی انتظامی در این عملیات شرکت داشتند. پلیس توانست با وجود درهای آهنی ، حصارهای سیم خاردار و دوربینهای مداربسته و همچنین “محافظت دیجیتال” از مرکز داده ها آن را به خوبی به دست بگیرد.

طبق گزارش ها ، پلیس حدود 200 سرور ، تلفن همراه ، اسناد و مقدار زیادی پول نقد کشف و ضبط کرد. همه آن ها اعتراف کردند ، 13 نفر که گفته می شود جز گروه شرور این مرکز بودند دستگیر شده اند ، و به زندان رفتند.

پلیس آلمان به مرکز داده های جرایم سایبری که در پناهگاه سابق ناتو میزبانی می شد حمله کرد

پلیس گفت که وال استریت مارکت ، زمانی به عنوان دومین بازار بزرگ تاریک(deepweb) که جز شرورانه ترین بازار های دنیا شناخته می شد، در این مرکز داده های جرایم سایبری میزبانی میشده است.

اما این ها فقط بخشی از اطلاعات این سرور است و هنوز بقیه جنایات آن ها در حال بررسی است، که بررسی تمام این اطلاعات ممکن است که ماه ها و سال ها طول بکشد.

گفته می شود یک مرد 59 ساله هلندی که در این پناهگاه زندگی می کرده است ، رهبر زره پوش است. مقامات می گویند که وی با جنایات سازمان پیدا شده در هلند ارتباط دارد و اولین بار سرورها را در سال 2013 در ترابن-تراباخ تنظیم کرد.

مطلب پیشنهادی:گوگل 85 نرم افزار آلوده به تبلیغات را از گوگل پلی حذف کرد!

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی