گزارش وضعیت اینترنت 5G(هر آنچه که باید بدانید)

time

5 دقیقه-۱۳۹۸-۰۷-۱۰

main-image

همانطور که انتظار میرفت اینترنت 5G یک تکنولوژی است که بر روی اینده دنیای تکنولوژی تاثیر بسیار زیادی خواهد گذاشت،پس ارزش ان را دارد که به اخبار آن بپردازیم زیرا چنین پدیده های کم پیش می آیند.

اکنون این تکنولوژی تازه مورد استفاده قرار گرفته است و دستگاه های کمی از ان استفاده می کنند و فقط در جاه های مشخصی دستگاه های آن قرار دارند و مشخص نیست چه زمانی تعداد آن ها افزایش میابد و در دسترس همه قرار می گیرد.

امروزه جلسه ها و همایش های مختلفی در مورد اینترنت 5G برگزار می شود ، که در یکی از آن ها کوالکام کفته است که در حال توسعه دستگاه ها و مودم های 5G است، و فرستنده هایی بهتر در راه است.

این واقعه به طرز کاملی رخ داد و چشم اندازی جالب و جامع درباره واقعیت های امروز 5G ارائه داد. آنچه روشن شد این است که اگرچه در نهایت 5G تعداد زیادی از برنامه ها و امکانات جدید را فعال می کند ، اما این برنامه در کوتاه مدت به شبکه های سلولی سریعتر تلفن های هوشمند متمرکز می شود ، یا آنچه که صنعت دوست دارد آن را باند پهن باند موبایل (eMBB) بخواند. در آن دنیای شبکه های سلولی سریعتر 5G ، دو زیر گروه بسیار مهم و کاملاً شناخته شده وجود دارد که توسط فرکانسهای مختلف رادیویی که در آن کار می کنند تقسیم می شوند: فرکانس های موج میلی متر (به طور معمول 24 گیگاهرتز و بالاتر) که نام آنها به دلیل طول موج آنها است. اندازه گیری شده در یک میلی متر واحد) و دسته هایی که به طور زیر به عنوان زیر 6 گیگاهرتزی گفته می شوند ، برای فرکانس های کمتر از 6 گیگاهرتز کوتاه می شوند. (به عنوان نقطه مرجع ، تمام انتقال های رادیویی 4G LTE فعلی در فرکانس های زیر 3 گیگاهرتز انجام می شود.)

“اگرچه 5G در نهایت برنامه ها و امکانات جدید زیادی را فعال می کند ، اما در آینده نزدیک ، در درجه اول روی شبکه های سلولی سریعتر تلفن های هوشمند متمرکز است.”

مشکل این فناوری کجاست و چگونه حل می شود؟

اگرچه ممکن است کمی دشوار به نظر برسد ، اما تمایز بین فرکانس ها بسیار مهم است ، زیرا تأثیر بسزایی در نوع خدمات 5G موجود و تجهیزات لازم برای فعال کردن آنها دارد. در اصل ، موج میلی متر عملکرد بسیار سریع را ارائه می دهد ، اما فقط در مسافت های کوتاه و در محیط های خاص. در مقابل ، فرکانسهای زیر 6 امکان پوشش گسترده تری را دارند اما در سرعت های کندتر. برای کار هر یک از آنها ، به تجهیزات شبکه ای نیاز دارید که بتواند آن فرکانس ها و دستگاه های تنظیم شده را برای دریافت آن فرکانس ها منتقل کند. اگرچه به نظر می رسد ساده است ، سختی در جزئیات است ، و عوامل زیادی وجود دارد که می تواند توانایی این دستگاه ها و خدمات را برای عملکرد صحیح و مؤثر تأثیر بگذارد. به عنوان مثال ، فقط به این دلیل که تلفن های هوشمند معینی از برخی فرکانس های موج میلی متر پشتیبانی می کنند ، به این معنی نیست که با فرکانس های موج میلی متر که توسط یک حامل مشخص استفاده می شود ، کار می کند ، و در مورد پشتیبانی از زیر 6 گیگاهرتز نیز صادق است. چیزهای بیشتری برای مردم وجود دارد که در مورد انواع مختلف 5G از آنچه که تاکنون اتفاق افتاده است با سایر انتقالهای شبکه بی سیم بیاموزند.

فقط برای پیچیده تر کردن مسائل ، یکی از جالب توجه ترین اتفاقات این دو واقعیت این است که در واقع یک گروه فرکانس سوم وجود دارد که به یک عامل مهم برای استقرار 5G در بسیاری از کشورهای جهان تبدیل می شود – اما هنوز منتظر است در ایالات متحده مستقر می شوند. فرکانس های C-Band (در ترکیبات ارتباطی ، به طور معمول فرکانس ها از 3.5 گیگاهرتز تا 4.2 گیگاهرتز) ، گرچه از نظر فنی جزئی از زیر گروه 6 گیگاهرتزی هستند ، اما آنچه بسیاری از آنها در نظر دارند سازش بسیار مفیدی برای عملکرد بهتر و پوشش گسترده تر از سایر موارد است. مشکل این است که این مجموعه فرکانس ها در حال حاضر برای استفاده توسط شرکتهای مخابراتی در دسترس نیست. در حال حاضر ، آنها برای برنامه های کاربردی در صنایع دفاعی و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند ، اما به عنوان بخشی از فرآیند نوسازی و تکامل طیف ، FCC انتظار می رود که فرکانس ها را باز کند و حراج آنها را برای علاقه مندان مانند بزرگترین telcos در سال 2020 انجام دهد.

شرکت های توسعه دهنده اینترنت 5G چکار می کنند؟

گزارش وضعیت اینترنت 5G(هر آنچه که باید بدانید)

بینش جالب دیگری که از این دو واقعه وجود دارد این است که تفاوت های مهمی بین تئوری وجود یک فن آوری و واقعیت نحوه استقرار آن وجود دارد. به عنوان مثال ، در مورد موج میلی متر ، Qualcomm نمایش های چشمگیر (هرچند فقط تست شد و عرضه نشد) را نشان می دهد که چگونه می توان از این فناوری در بیش از مرحله عملی استفاده کرد. نگرانی اولیه در مورد این فناوری این بود که شما باید یک تلفن هوشمند را درست در زیر امواج و دستگاه بگیرید.

نکته جالب توجه از نمایش و گفتگوهای بعدی این است که نقاط دسترسی بر اینترنت 5G مبتنی بر موج میلی متر می توانند جایگزین بسیار موثری برای WiFi در محیط های داخلی خاص باشند. سرعت بارگیری سریع تر و پوشش گسترده تری به این معنی است که تعداد سلولهای کوچک 5G باید کمتر از نقاط دسترسی WiFi در یک ساختمان خاص مستقر شوند ، که به طور بالقوه منجر به کاهش هزینه های مدیریت می شود. بعلاوه ، فناوری هایی برای ایجاد شبکه های خصوصی 5G توسعه یافته اند. در نتیجه ، فکر می کنم شبکه های خصوصی داخلی 5G مبتنی بر میلی متر موج می تواند یکی از پیش آمدهای مهم این فناوری جدید باشد.

مطلب پیشنهادی:Xiaomi Mi Mix Alpha با دوربین 108 مگاپیکسلی و بدنه ایی از جنس نمایشگر!

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی