اپل خواستار معافیت محصولات خود از تعرفه های ایالات متحده است

time

2 دقیقه-۱۳ آبان ۱۳۹۸

main-image

اپل از دولت ترامپ خواسته است که محصولات خود را از تعرفه های ایالات متحده در مورد کالاهای تولید شده در چین مستثنا کند و این استدلال کرد که آنها “از نظر استراتژیک مهم مربوط به ساخته شده در چین 2025 یا سایر برنامه های صنعتی چین نیستند.”

همانطور که توسط رویترز گزارش شده است ، اپل به دنبال محرومیت از تعرفه از 11 محصول ، از جمله بلندگوهای HomePod ، iMac ، قطعات مورد استفاده در تعمیر آیفون ها ، موارد باتری هوشمند آیفون ، AirPods و موارد دیگر است.

اپل که به تولید محصولات و قطعات خود به چین متکی است ، به دنبال معافیت از تعرفه 15 درصدی است که در تاریخ 1 سپتامبر معرفی شد. این شرکت درخواست معافیت خود را از روز اول که دولت ترامپ شروع به پذیرش آنها کرد ، ارائه کرد.

اپل این درخواست را زود تر به دفتر نماینده تجارت ایالات متحده ارسال کرده است و خواسته است که محصولات جدیدش از جمله MAC Pro از مالیات 15 درصدی مستثنی شوند.

اوت دیدم که تیم کوک و پرزیدنت ترامپ برای گفتگو درمورد پیامدهای جنگ تجاری آمریکا و چین بر اپل ملاقات کردند. مدیرعامل نشان داد که این تعرفه تأثیر کمتری بر رقیب اصلی سامسونگ خواهد گذاشت.

اپل ادعا می کند تا سال 2023 به میزان 350 میلیارد دلار به اقتصاد ایالات متحده کمک خواهد کرد و 2.4 میلیون شغل آمریکایی را پشتیبانی می کند.

کوک تأیید کرد که اپل در حال حاضر “برخی از تعرفه های ایالات متحده را می پردازد ، همانطور که می دانید برخی از آنها قبل از سپتامبر و برخی دیگر که در سپتامبر به مرحله اجرا رسیده اند ، پرداخت می شوند. بنابراین ما مقداری از آن ها پرداخت می کنیم. “

اپل تنها شرکتی نیست که این درخواست را انجام داده است. Fitbit که روز جمعه توسط گوگل به دست آمد ، از دولت خواسته است تا از تعرفه ردیاب های بدنسازی خود چشم پوشی کند. او گفت که “بخش اعظم ظرفیت تولید جهانی دستگاه های ارتباطی پوشیدنی در چین است.”

مطلب پیشنهادی:Vivo V17 Pro گوشی با چهار دوربین فوق العاده و صفحه نمایش OLED تمام صفحه

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی