تنظیم کننده های امنیت ملی آمریکا بررسی نرم افزار TikTok را شروع کردند

time

2 دقیقه-۱۱ آبان ۱۳۹۸

main-image

ایالات متحده پس از انتقاد منتقدین و قانونگذاران از سیاست های TikTok و روابط احتمالی آن با دولت چین ، در حال بررسی شرکت مادر TikTok با نام ByteDance هستند. این شرکت این ادعاها را رد می کند ، اما مجبور است تنظیم کننده ها را نیز متقاعد کند.

ظهور آتشین TikTok بدون دردسر نبوده است ، و حداقل دو سناتور آمریکایی اخیراً زنگ خطر را درباره مشکلات احتمالی پیرامون شرکت مادر ، ByteDance به صدا درآورده اند. بسیاری از افراد جوان تر به دنبال کار برای این برنامه هستند – حتی کارمندان فیس بوک – اما همه این موارد توجه تنظیم کننده ها را به خود جلب کرده است.

براساس گزارش جدیدی از رویترز ، کمیته سرمایه گذاری های خارجی ایالات متحده (CFIUS) یک بررسی امنیتی ملی از ByteDance را باز کرده است ، یک شرکت چینی که برنامه همگام سازی لب Musical.ly را در سال 2017 با قیمت 1 میلیارد دلار به دست آورد و بعداً آن را به عنوان TikTok معرفی کرد.

مشکلی که در مورد کسب وجود دارد این است که ByteDance درخواست CIFUS را برای تأیید نکرد ، بنابراین کمیته اکنون “بهانه تحقیق درباره آن” را دارد. در ماه مارس ، CFIUS به خرید Kunlun Tech از Grindr نگاه کرد و دریافت که مالکیت خارجی دارای ریسک های امنیتی ملی است که به دنبال فروش آن افتاد.

TikTok به دلیل پیوندهای ادعا شده با دولت چین و رهنمودهای سست حریم خصوصی ، تا دیر وقت با دقت زیادی زیر نظر بوده است ، که دومی منجر به جریمه شدن آن توسط FTC به مبلغ 5.7 میلیون دلار است. سپس مشخص شد که این برنامه محتوای سانسور شده مربوط به اعتراضات هنگ کنگ را برانگیخته است ، که ابروهای دو سناتور آمریکایی را بالا برده است که سریعاً در نامه ای که برای آژانس های اطلاعاتی ارسال کرده بودند این عمل را زیر سوال بردند.

در مورد ByteDance ، هفته گذشته آنها بیانیه ای را منتشر کردند که از خود در برابر نظارت دفاع می کند. آنها می گویند TikTok محتوای “براساس حساسیت های مربوط به چین” را حذف نکرده است و حتی در صورت درخواست دولت چین این کار را نمی کند.

این شرکت توضیح داد که این کشور در چین کار نمی کند و داده های کاربران آمریکایی بصورت محلی با “افزونگی پشتیبان در سنگاپور” ذخیره می شود. و در حالی که در مورد “فرآیندهای نظارتی در حال انجام” اظهار نظری نکرد ، این شرکت معتقد است که “روشن ساخته است که ما اولویت بالاتری از جلب اعتماد کاربران و تنظیم کننده ها در ایالات متحده نداریم.”

مطلب پیشنهادی:لیست شرکت هایی که اندروید 10 را در سال جاری انتشار می دهند توسط گوگل اعلام می شود

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی