جک دورسی:در آینده تمام تبلیغات سیاسی در توئیتر ممنوع خواهند شد

time

2 دقیقه-۰۹ آبان ۱۳۹۸

main-image

در حالی که به نظر می رسد فیسبوک از رویکردی دست و پاگیر با توجه به تبلیغات سیاسی استفاده می کند ، توییتر تصمیم گرفته است که اجرای آنها را روی سیستم عامل خود متوقف کند. این تصمیم توسط مدیر عامل شرکت جک دورسی اعلام شد که سخنان خود را درباره تعهد این شرکت مبنی بر متوقف کردن انتشار اطلاعات غلط بر روی نرم افزار خود اعلام کرد.

مدیر عامل توییتر ، جک دورسی در یک کنفرانس بزرگ گفت: این شرکت تصمیم گرفته است تبلیغات سیاسی و تبلیغات طرفداری از منافع را ممنوع اعمال کند. این تصمیم از تاریخ 22 نوامبر به اجرا در خواهد آمد و نشان دهنده یک تغییر مهم پس از آن است که این شرکت سالها در چگونگی ایجاد یک سیاست محتوا مؤثر به فکر آن بود.

توییتر خط مشی نهایی را در تاریخ 15 نوامبر منتشر می کند ، اما در این ضمن به تبلیغ کنندگان اطلاع می دهد که فقط آگهی هایی که از ثبت نام رای دهنده حمایت می کنند مجاز هستند. دورسی فکر می کند که این دوره از اقدامات به احتمال زیاد به نفع افراد فعلی نیست. وی خاطرنشان می کند: “ما شاهد بوده ایم که بسیاری از جنبش های اجتماعی بدون تبلیغات سیاسی به مقیاس گسترده می رسند.”

ایده این است که به جای خرید ، باید به دست آوردن دسترسی سیاسی دست یابیم و به مردم اجازه دهیم تصمیم بگیرند که چه زمانی پیام را با استفاده از retweets پخش کنند و نه مخالف با هدفگذاری خرد که توسط تبلیغ کنندگان تبلیغ می شود. این مدیر اجرایی همچنین خاطرنشان کرد: این شرکت قادر نخواهد بود در مورد سودآوری اطلاعات غلط ، دروغ بگوید ، با شلیک نامحسوس به مدیر عامل فیس بوک مارک زوکربرگ ، که اخیراً درآمد حاصل از تبلیغات سیاسی را ناچیز از خط مشی شرکت خود توصیف کرده ، علی رغم اینکه کارشناسان نشان داده اند که هزینه های تبلیغات سیاسی در حال رسیدن به بالاترین سطح هم زمان است.

هدف از آن این است که سیاست ها با تبلیغ در توئیتر پخش نشوند وافراد با انتخاب خود آن ها را retweet و این باعث می شود که اخبار غلطی که به سود سیاستمداران است در توئیتر پخش نشود.جک دورسی ادامه داد: انتشار خبر های دروغ در شبکه های اجتماعی درآمد بسیار بالایی دارد و یک اشاره نامحسوس به مدیر عامل فیس بوک مارک زوکربرگ کرد که از این راه درآمد بسیار زیادی به جیب زده است.

برای چشم انداز همه چیزها ، دورسی گفت که توییتر می خواهد روی حل مشکلات ریشه این پلتفرم متمرکز شود و قبول پول برای تبلیغات سیاسی فقط در برابر آن هدف قرار می گیرد. وی همچنین خواستار مقررات جدیدی شد که تضمین کند هیچ شرکت اینترنتی قدرت تأمین توازن در انتخابات را نداشته باشد.

مطلب پیشنهادی:ظاهر جدید فیسبوک همراه با حالت تاریک در راه است و در مرحله طراحی است

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی