اینتل گفت که تجارت مودم تلفن همراه خود را با ضرر چند میلیارد دلاری به اپل فروخته است

time

4 دقیقه-۱۳۹۸/۰۹/۰۹

main-image

در دنیایی که سازندگان تلفن های هوشمند و OEM های رایانه های شخصی می گویند ۵G آینده اتصال است ، اینتل به دلیل معاملات مجوز ضد رقابتی دوم ، توانایی رقابت با کوالکام را از دست داد. این بدان معناست که در فضای مودم رقابت کمتری وجود دارد که هم برای مصرف کنندگان و هم برای تولید کنندگان خبرهای وحشتناک است.

در اوایل سال جاری ، اپل توسعه دهنده مودم تلفن ۵G اینتل را غافلگیر کرد ، که اعتقاد بر این است که به طور گسترده باعث خروج دومی از آن بازار شده است. در ماه ژوئیه ، خبرهایی منتشر شد مبنی بر اینکه اینتل با غول کوپرتینو توافق نامه ای امضا کرده است تا بخش مودم ۵G خود را به قیمت ۱ میلیارد دلار تحویل دهد.

به نظر می رسد اینتل فکر می کند که این قرارداد به شدت کم ارزش گذاری شده است. این شرکت آن را “ضرر چند میلیارد دلاری” توصیف می کند و ادعا می کند که تراشه ساز رقیب کوالکام اساساً شرایطی را ایجاد کرده که آن را مجبور به خارج کردن از بازار می کند.

در زمان اعلام ، اینتل کاملاً درمورد دلایل خود کاملاً باز بود و خاطرنشان کرد: “آشکار شده است که هیچ راه مشخصی برای سودآوری و بازده مثبت وجود ندارد.” اکنون مشخص است که آنها در مورد کوالکام صحبت می کردند ، که هم اکنون در کاوشگر ضد انحصاری FTC قرار دارد.

کوالکام در تلاش است تا آخرین حکم را باطل کند ، بنابراین اینتل مختصراً در نهمین دادگاه تجدید نظر مدار ایالات متحده ارائه داد که از تصمیم FTC حمایت می کند. در این شرکت ، این شرکت توضیح می دهد که کوالکام ترتیب مجوزهای خود را برای مالکیت معنوی CDMA و LTE ترسیم کرده است به گونه ای که رقبای بالقوه را خفه کند.

به طور خاص ، کوالکام سیاست “بدون مجوز ، بدون تراشه” را اجرا کرد که مانع خرید OEM ها از خرید تراشه های آن می شود ، مگر اینکه آنها با توافقنامه ثبت اختراع موافقت کنند و این امر باعث شد که خرید قراردادهای عرضه با تراشه های رقیب گران تمام شود.

اینتل گفت که تجارت مودم تلفن همراه خود را با ضرر چند میلیارد دلاری به اپل فروخته است

در وبلاگ همراه اینتل با تشکیل پرونده ، مشاور عمومی کل Intel Seven Rodgers خاطرنشان کرد: “اینتل از رفتار ضد رقابتی کوالکام رنج می برد ، از فرصت در بازار مودم محروم شده بود ، از انجام فروش به مشتریان جلوگیری شد و مجبور شد توسط کوالکام با قیمت های مصنوعی محصول خود را بفروشد. “

غول سیلیکون می گوید: “میلیارد ها دلار سرمایه گذاری کرده ، هزاران نفر را استخدام کرده ، دو شرکت را به دست آورده و محصولاتی نوآورانه در سطح جهانی را ساخته که سرانجام راهی آیفون های پیشرو در صنعت اپل شدند ، از جمله آیفون های اخیراً منتشر شده ۱۱”.

در پایان ، این کافی نبوده است برای ایجاد تغییر ، به ویژه پس از کوالکام در ازای به دست آوردن امتیاز به عنوان تامین کننده مودم سازنده آیفون برای شش سال آینده ، تمام دادخواهی با اپل حل و فصل کند.

اینتل همچنین به جریمه های ضد انحصار کوالکام به ارزش یک میلیارد دلار در چین ، ۸۵۰ میلیون دلار در کره ، ۱.۲ میلیارد دلار در اتحادیه اروپا و ۷۷۳ میلیون دلار در تایوان اشاره کرد که موفق به کاهش آن به ۹۳ میلیون دلار شد. سپس این مورد بدنام قیمت گذاری درنده در مودم های ۳G رخ داده است که برخی از رقبای آن را کشته و تنها به جریمه ۲۷۲ میلیون دلاری منجر شد که خیلی دیر وارد شد تا هر کدام از آنها از تعطیلی نجات پیدا کند.

در هر صورت ، اینتل همچنان به فروش مودم های ۴G خود در رایانه های شخصی ادامه می دهد ، اما این تراشه ساز به طور موثری در آینده نزدیک تجارت مودم را رها می کند. نشانه این امر اخیراً معامله با Mediatek برای ادغام مودم های ۵G در لپ تاپ های مبتنی بر اینتل است.

مطلب پیشنهادی: اوبر به اشتباه رانندگان را پیمانکار خواند و از آن ها پول اضافه طلب کرد!

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی