Tencent در حال سرمایه گذاری عظیم در زمینه بازی های ویدیویی

time

2دقیقه-۱۳۹۸/۰۹/۰۸

main-image

Tencent ، غول اینترنتی چینی ، در استودیوی بازی ویدیویی دیگری سرمایه گذاری کرده است. آخرین سرمایه گذاری این شرکت در مالکیت توسعه دهنده بازی بزرگ بریتانیا ، Sumo Digital ، گروه سومو است. طبق اعلام GI.biz شرکت Tencent پونزده میلیون سهم از شرکت را به دست آورده است.

Tencent این کار را از طریق معامله با گروه سرمایه گذاری Perwyn انجام داد ، که می بیند مالکیت آن در گروه سومو به ۱۷.۳۸ درصد کاهش می یابد. Tencent به عنوان بخشی از این معامله دارای ۹.۹۶ درصد از گروه سومو است. شرایط سرمایه گذاری دیگر افشا نشده است.

استیون ما ، رئیس Tencent Games گفت: “ما خوشحالیم که در گروه سامو ، یک استودیوی پیشرو مستقل همکاری سرمایه گذاری کردیم.” “ما مشتاقانه منتظر هستیم تا از رشد سومو حمایت کنیم و همکاری هایی را با این شرکت انجام دهیم تا تجربیات سرگرمی تعاملی بیشتری را برای مخاطبان جهانی به ارمغان بیاوریم.”

کارل کاورز ، مدیرعامل سامو گروه گفت: “ما خوشحالیم که Tencent تصمیم به دستیابی به سهامداری در این شرکت گرفته است و ما به دنبال همکاری با Tencent برای کشف فرصت های همکاری هستیم.”

این تازه ترین سرمایه گذاری بازی Tencent است. این شرکت در حال حاضر کاملاً در استودیوی League of Legends Riot Games ، خالق Path of Exile خالق Grinding Gear Games و Supercell توسعه دهنده Clash of Clans کاملاً مالکیت و یا دارای منافع کنترل کننده ای است. Tencent سهام شرکت های اقلیت در بسیاری از شرکت های دیگر از جمله Activeision Blizzard ، Ubisoft ، Epic Games ، Paradox ، Funcom ، Bluehole ، Frontier Developments و Glu Mobile دارد.

گروه سامو اخیراً رشد زیادی داشته است. پس از سرمایه گذاری اولیه پروین در این شرکت در سال ۲۰۱۶ ، این شرکت از جهات متعددی در حال رشد است. هم اکنون ۱۰ استودیو در سه کشور فعالیت می کند و برای آخرین سال ۳۸ میلیون پوند (۴۹ میلیون دلار) درآمد دارد.

سامو دیجیتال ، که حدود ۶۰۰ نفر را در خود جای داده و از بزرگترین گروههای توسعه در جهان است ، در طول سالیان متمادی روی چندین پروژه بلندپرواز کار کرده است. تنها در دو سال گذشته ، این شرکت به توسعه Hitman 2 ، Forza Horizon 4 ، Team Sonic Racing و Crackdown 3. کمک کرده است. هم اکنون از جمله پروژه های دیگر در Dead Island 2 نیز کار می کند.

سامو صاحب هفت استودیو در انگلستان در شفیلد ، ناتینگهام ، نیوکاسل ، لایینگتون اسپا ، وارینگتون ، برایتون و لیدز است. این شرکت همچنین دارای دفتر در پونه هند است.

مطلب پیشنهادی:Hearthstone Battlegrounds ، مقدمه ای برای نبرد اتوماتیک برای طرفداران این بازی

Author: blackincubus

iam admin

LoadingFavoritetag

0

دیدگاه بگذارید

avatar
  دنبال کننده  
اطلاع رسانی